Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Prostują Dworną

Od kilku dni ekipy Zakładu Dróg Miejskich MPGKiM usiłują wyprostować nawierzchnię ulicy Dwornej na odcinku od Farnej do Sienkiewicza. Brukowana nawierzchnia ulicy szczególnie mocno ucierpiała, gdy skierowano na nią ruch samochodów omijających Stary Rynek. W wielu miejscach powstały duże zadolenia, które teraz jedno po drugim są rozbierane, a po wyrównaniu podłoża stara kostka jest układana na nowo... z zachowaniem pierwotnego wzoru.

Jak mówi Krzysztof Siedlecki z Zakładu Dróg Miejskich najlepiej byłoby aby nawierzchnię ulicy w całości rozebrać i ułożyć na nowo wówczas ulica była równa, ale i prowadzone teraz miejscowe równanie pomoże, bo przez kilka ostatnich miesięcy nawierzchnia Dwornej w wielu miejscach przypomina falującą wodę. Różnica poziomów miejscami przekracza kilkanaście centymetrów.
- Póki pogoda jest dla nas łaskawa możemy prowadzić te prace – mówi Krzysztof Siedlecki z ZDM, podkreślając, że są one one realizowane w ramach standardowego utrzymania dróg w mieście. - W tym tygodniu wszystkiego nie zrobimy, więc prace będą kontynuowane pewnie jeszcze o nowym roku.
Przy okazji likwidacji zadoleń w Dwornej ekipy drogowców MPGKiM poprawiają są także pobliskie chodniki.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę