poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Wigilia w przedszkolu

Tradycyjnie już w grudniu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z Przedszkola Publicznego Nr5 w Łomży przedstawiły jasełkowy spektakl. Jasełka to tylko część uroczystego spotkania opłatkowego, które odbyło się w środę 11 grudnia 2013r.

Zgromadzonych gości powitała Dyrektor przedszkola Jadwiga Juchniewicz. Na uroczystość przybyli Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski, Zastępca Prezydenta Mirosława Kluczek, Diecezji Łomżyńskiej Ksiądz Kanclerz Tadeusz Śliwowski, Proboszcz Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego Ksiądz Jerzy Abramowicz, Radna Rady Miejskiej Alicja Konopka,  Zastępca Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa Leszek Konopka, Dyrektor Zarządu ŁPRI  Sp. zoo w Łomży Waldemar Chludziński, przedstawiciele mediów, rodzice i bliscy wychowanków oraz pracownicy placówki. Kiedy rozbrzmiały pierwsze dźwięki kolędy zagrane na skrzypcach  przez Panią Monikę Zarzycką na scenie pojawili się  Maryja z Józefem. W odwiedziny do Maleńkiej Dzieciny przybywali kolejno aniołowie, pasterze, Trzej Królowie oraz dzieci.
Przedszkolaki i ich opiekunowie: Maria Danielska, Barbara Florczyk oraz Grzegorz Narewski włożyli wiele trudu w przygotowanie tego występu.Po przedstawieniu gratulacje małym aktorom i życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym składali Ksiądz Biskup oraz Pani Wiceprezydent. Następnie Kanclerz Kurii  odczytał Ewangelię, po której dzieci i dorośli podzielili się opłatkiem składając sobie szczere, płynące z serca życzenia.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
śr, 18 grudnia 2013 22:42
Data ostatniej edycji: cz, 19 grudnia 2013 18:27:59

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0