Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Podstrefa Łomża SSSE zatwierdzona

Rząd przyjął przedstawiony przez Ministra Gospodarki projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Generalnie suwalska Strefa powiększa się o niemal 33 hektary. Jedną ze zmian jest także utworzenie Podstrefy Łomża. Decyzja rządu wieńczy trwające od blisko 7 lat zabiegi o utworzenie w Łomży obszaru na którym inwestorzy będą mogli prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach.

Utworzona dzisiejszą decyzją rządu Podstrefa Łomża SSSE obejmuje obszar o łącznej powierzchni blisko 7,7 ha w dwóch kompleksach - przy ul. Ciepłej (niespełna 2,5 ha), oraz przy Spokojnej i Akademickiej (5,2ha).  
„Na podstawie średnich wyników uzyskanych w strefie na l ha na koniec 2012 r. szacuje się, że na terenie Podstrefy Łomża może powstać ok. 131 nowych miejsc pracy, przy nakładach rzędu 38,98 mln zł” - czytamy w uzasadnieniu do rządowego rozporządzenia.
Zanim jednak w Podstrefie Łomża pojawią się firmy minie jeszcze trochę czasu. Rozporządzenie rządu musi zostać podpisane przez premiera i opublikowane w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, i w życie wejdzie dopiero w 14 dni po tym opublikowaniu. 

Chcą inwestować w Łomży
Niem niej już wcześniej władze miasta informowały, że chęć zainwestowania w łomżyńskiej podstrefie wyraziło kilku „średnich i dużych” lokalnych przedsiębiorców z takich branż, m.in. jak produkcja materiałów budowlanych, przemysł spożywczy i usługi motoryzacyjne. Największym pracodawcą może być zaś firma zajmująca się m.in. prowadzeniem usług centrów telefonicznych (call center). W liście intencyjnym firma ta zadeklarowała zatrudnienie ok. 100 osób i nakłady inwestycyjne w wysokości 7 mln zł.

Suwalska SSE nawet po powiększeniu jest jedną z najmniejszych stref w Polsce. W sumie obejmuje ona nieco ponad 375 hektarów gruntów inwestycyjnych w siedmiu miastach: Białystok, Ełk, Grajewo, Łomża i Suwałki oraz gmin: Gołdap, Małkinia Górna i Suwałki. 
W całej Suwalskiej SSE swoje firmy prowadzi przeszło 70 podmiotów, z kapitałem polskim i zagranicznym (m.in. z Niemiec, Danii, Szwajcarii, Litwy, Holandii, Szwecji i Ukrainy) zatrudniając  w sumie ponad 6 tys. osób. Łączna wartość inwestycji poniesionych przez przedsiębiorców osiągnęła już pułap 1,9 mld zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę