Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Szybko rosną ceny mleka

Główne zdjęcie
Samochód OSM Piątnica przewożący mleko

Ceny skupu mleka przebiły pułap 2 zł za litr. Jak podaje serwis farmer.pl powyżej 2 złotych wyniosły średnie ceny skupu mleka za listopad w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Pątnicy. Powyżej 2 zł za litr mleka płaci także Mlekpol.

Jeszcze w ubiegły roku OSM Piątnica, która od lat za mleko płaci najlepiej w kraju, średnio rolnikom płaciła 1,53 zł za litr. Od początku tego roku ceny jednak szybko rosną, co zdaniem ekspertów ma związek z silną konkurencję o surowiec spowodowaną ograniczeniami kwotowymi.  Według opublikowanych ostatnio danych GUS w październiku średnia cena skupu mleka w województwie 146,95zł za 100 l i była wyższa o 1,8% w porównaniu z zanotowaną przed miesiącem i o 18,6% w odniesieniu do października ubiegłego roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę