Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Prezes SM „Perspektywa” ujawnił ile zarobił

Główne zdjęcie
wyjaśnienia radnego Zbigniewa Lipskiego

137 tysięcy 173 złote i 70 groszy tyle wyniosły „pomniejszone o potrącenia ustawowe” ubiegłoroczne dochody prezes SM „Perspektywa” Zbigniewa Lipskiego. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łomży opublikowano „korektę” oświadczeń majątkowych trzech miejskich radnych w tym prezesa Lipskiego.

wyjaśnienia radnego Witolda Chludzińskiego
wyjaśnienia radnego Witolda Chludzińskiego

Każdy z radnych miejskich raz do roku musi składać oświadczenie majątkowe, w którym ma ujawnić swoje oszczędności, nieruchomości, majątek w ruchomy którego wartość przekracza 10 tys zł, ale także ubiegłoroczne dochody i ich źródła, oraz zadłużenie. Kontroli oświadczeń dokonuje przewodniczący Rady Miasta i Urząd Skarbowy. I w wyniku tych kontroli tradycyjnie już dopatrzono się kilku uchybień. W tym roku jednak trzech radnych zostało wezwanych do złożenia wyjaśnień na piśmie i uzupełnień oświadczeń składanych w kwietniu. Jednym z nich był prezes SM „Perspektywa” Zbigniew Lipski. W tym przypadku stwierdzonym uchybieniem było nie wpisanie dochodów ze stosunku pracy. EW pisemnym wyjaśnieniu prezes Lipski tłumaczy, że wynagrodzenie ze stosunku pracy do oświadczenia ponieważ uważał, że wystarczy to, że do składanego oświadczenia załączył PIT.
Pisemnie tłumaczyć się musieli także radny Witold Chludziński, którego przewodniczący zobowiązała do ujawnienia przychodu i dochodu z działalności gospodarczej i gospodarstwa rolnego, oraz radny Henryk Piekarski, który w części niejawnej oświadczenia nie podał miejsca położenia wymienionej w części jawnej nieruchomości.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę