Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Strefa ekonomiczna w Łomży na gwiazdkę?

Główne zdjęcie
Proponowany porządek obrad rządu podczas posiedzenia 17 grudnia 2013r.

Na przyszłotygodniowym posiedzeniu rząd ma zdecydować o utworzeniu w Łomży podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tworzący m.in. Podstrefę Łomża projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej znalazł się w porządku obrad wtorkowego posiedzenia rządu. Zgodnie z ostatnimi planami Podstrefa Ekonomiczna w Łomży ma mieć niespełna 7,7 ha. Szacuje się, że przy inwestycjach rzędu 39 mln zł i pomocy publicznej sięgającej 23,4 mln zł powstanie tu około 130 nowych miejsc pracy.

Zabiegi o utworzenie w mieście podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sięgają jeszcze początków 2007 roku. W październiku ten sam projekt rozporządzenia powiększenia SSSE  był już ujmowany w porządku obrad  rządu, ale ostatecznie został zdjęty. Teraz powraca, po tym gdy 4 grudnia rząd  przyjął złożoną przez Ministerstwo Gospodarki propozycję działań zwiększających atrakcyjność specjalnych stref ekonomicznych dla inwestorów. 
Łomżyńska podstrefa SSSE ma liczyć niespełna 7,7 ha w dwóch kompleksach na terenach położnych przy ul. Ciepłej, oraz Spokojnej i Akademickiej. 

Z danych przyjętych do wyliczeń oceny skutków realizacji rozporządzenia wynika, że dzięki utworzeniu podstrefy, przy nakładach na inwestycje w wysokości niemal 39 mln zł i pomocy publicznej rzędu 60% kosztów, możliwe będzie utworzenie w mieście 131 nowych miejsc pracy. Już wcześniej informowano o tym, że w podstrefie chce zainwestować kilku „średnich i dużych” lokalnych przedsiębiorców z takich branż, m.in. jak produkcja materiałów budowlanych, przemysł spożywczy i usługi motoryzacyjne. Wśród listów intencyjnych, jakie trafiły do prezydenta miasta, znajduje się także list firmy zajmującej się m.in. prowadzeniem usług centrów telefonicznych (call center). Firma ta deklaruje zatrudnienie ok. 100 osób i nakłady inwestycyjne wysokości 7 mln zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę