Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Łukasz Lipski znowu triumfuje

Główne zdjęcie
Łukasz Lipski

Łukasz Lipski, 19-letni utalentowany wokalista z Łomży, w ciągu tygodnia odniósł dwa sukcesy na prestiżowych ogólnopolskich konkursach. W pierwszy weekend grudnia zdobył wyróżnienie, w bardzo silnie obsadzonym, VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Piosenka jest dobra na wszystko” z utworami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Zaś w piątek 6 grudnia bezapelacyjnie triumfował na Beatlemania Festival, pokonując kilkudziesięciu rywali – solistów i zespołów – z całej Polski. – Jury bardzo pozytywnie oceniło mój występ na Beatlemanii, podkreślając, że mam fajny, męski, światowo brzmiący wokal – mówi Łukasz Lipski. – Bardzo ucieszył mnie też występ na koncercie finałowym „Piosenka jest dobra na wszystko” ze świetnym jazzowym trio pianisty Wojciecha Majewskiego!

Łukasz Lipski od października tego roku łączy zajęcia na Indywidualnych Studiach Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Wcześniej przez ponad 10 lat był podporą łomżyńskiego  Studia Piosenki PopArt, zdobywając na licznych  konkursach wiele nagród indywidualnych i zespołowych. Teraz w ciągu kilku dni dołożył do nich dwie następne.  
W VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Piosenka jest dobra na wszystko” w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty przeszedł aż trzy etapy. Po przesłuchaniu nagrań został zakwalifikowany do konkursowej 14. Trzecim etapem konkursu był finał, w którym zmierzył się z czworgiem rywali, ostatecznie zdobywając wyróżnienie. W konkursie Łukasz zaśpiewał, z akompaniamentem świetnego pianisty, swego brata Pawła, dwa utwory legendarnego duetu Starszych Panów: „Zmierzch” i „Dzień dobry, Mr. Blues”. 
Na festiwalu Beatlemania  w warszawskim domu kultury ŚWIT akompaniował sobie sam, wykonując dwa ponadczasowe przeboje Wielkiej Czwórki z Liverpoolu: żywiołowy „A Hard Day’s Night” i  balladowy „The Long And Winding Road”.
– Ostatnio tak staram się dobierać wykonywane przeze mnie utwory, żeby pokazywały różne aspekty tego, jak śpiewam – wyjaśnia Łukasz Lipski. –  Staram się być wszechstronny, zawsze mam na uwadze to, by śpiewać jak najciekawsze utwory!
Nie był to pierwszy sukces Łukasza na tym jednym z największych festiwali promujących twórczość The Beatles – w latach ubiegłych trzykrotnie śpiewał tam ze Studiem Piosenki PopArt, zdobywając raz I miejsce i dwukrotnie II. Tym razem występował jako solista, pokonując w przesłuchaniach na żywo nie tylko innych wokalistów, ale też zespoły, czego efektem była I nagroda i udział w koncercie galowym.  
– Łukasz był zdecydowanie motorem napędowym tej generacji Studia Piosenki PopArt, która zakończyła działalność w zeszłym roku – ocenia Bernard Karwowski, odkrywca i wieloletni nauczyciel młodego wokalisty. – To olbrzymi talent, co potwierdza mnóstwo wcześniejszych sukcesów ogólnopolskich, pracowity i ambitny. Mogę mówić o nim tylko w samych superlatywach i jestem pewien, że jeszcze nie raz nas zadziwi!

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę