Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Pracy coraz mniej

Co szósty „zawodowo czynny” mieszkaniec Łomży nie ma pracy i figuruje na listach bezrobotnych. W listopadzie liczba osób zarejestrowanych w miejscowym Powiatowym Urzędzie Pracy znowu podskoczyła. Samym mieszkańców Łomży jest tam już niemal równe cztery tysiące, a tego dochodzi jeszcze ok. 2,6 tys bezrobotnych z okolicznych gmin.

Listopad w łomżyńskim PUP-ie zakończył się z 6614 bezrobotnymi. To o niemal dwieście  osób więcej niż figurowało tu na początku miesiąca. Bez pracy pozostają przede wszystkim mieszkańcy Łomży. Zarejestrowanych jest już ich 3992. Stopa bezrobocia w mieście przekroczyła już 17,1%.  Zajmujący się rejestrowaniem bezrobotnych nie mają wątpliwości, że w najbliższych miesiącach bezrobotnych jeszcze przybędzie. 
- Wraz z końcem roku skończą się umowy czasowe dla wielu osób zatrudnianych z wykorzystaniem środków publicznych na aktywizację bezrobotnych, i większość z nich znowu wróci do urzędu – mówi Hanna Huszcza, rzecznik prasowy PUP w Łomży.

Zawodowo czynni - ogół ludności, która może i chce pracować, czyli osoby w wieku produkcyjnym (w Polsce - kobiety od 16. do 60. roku życia, mężczyźni od 16. do 65. roku życia).

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę