Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Chcą budować ekspresówkę

17 firm rywalizuje o możliwość budowania kolejnego odcinka S8 Mężenin - Jeżewo podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Tyle firm złożyło w wymaganym terminie wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu. GDDKiA do końca roku ma wybrać spośród nich te, które zostaną zaproszone do kolejnego etapu postępowania i będą mogły przedstawić oferty. Ma liczyć się cena, ale także termin wykonania oraz okres gwarancji na inwestycję.

GDDKiA prowadzi obecnie przetargi na trzy ostatnie podlaskie odcinki S8 Białystok-Warszawa. Wszystkie odcinki trasy S8 będą realizowane w latach 2014-2017. Wszystkie trzy brakujące odcinki podlaskiego fragmentu S8 Białystok Warszawa liczą ok. 44,5 km. Całkowity szacowany koszt ich powstania - łącznie z wykupami gruntów i dokumentacją - jest oceniany na ok. 2 mld zł. 
Już wcześniej drogowcy deklarowali, że do 2020 roku, gdy wybudowane zostaną również mazowieckie odcinki trasy, Białystok będzie miał połączenie drogą ekspresową ze stolicą.
Dotychczas na podlaskim odcinku drogi S8 Białystok-Warszawa zbudowano w standardzie drogi ekspresowej 24,5-km odcinek trasy Białystok-Jeżewo oraz liczącą 11 km obwodnicę Zambrowa i Wiśniewa. Droga do Jeżewa kosztowała 680 mln zł, a obwodnica Zambrowa - 325,6 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę