sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Na przemytniczym szlaku

Blisko 7 tysięcy papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy znaleźli policjanci w okolicach Łomży. Papierosy były w trzech zatrzymanych do kontroli samochodach oraz w przyczepie campingowej stojącej na wynajętej posesji. Zatrzymani z kontrabanda mają 39, 50 i 53 lata i łącznie – jak wyliczyli policjanci gdyby wprowadzili na rynek nielegalne papierosy uszczuplili by należny podatek względem Skarbu Państwa to ponad sto tysięcy złotych.

Jak podaje oficer prasowy KMP w Łomży w piątek w jednej z miejscowości w gminie Piątnica, łomżyńscy policjanci zatrzymali do kontroli mazdę i dodga. Okazało się, że w obu pojazdach kierowcy przewozili papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Dodatkowo, po przeszukaniu wyszło na jaw, że część zabezpieczonych przez mundurowych papierosów przechowywana była także w przyczepie campingowej jednego z mężczyzn, stojącej na wynajętej przez niego posesji. Policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 5.700 paczek papierosów. 39 i 50–latek zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Wczoraj policjanci przedstawili im zarzuty. Łączna wartość uszczuplenia należnego podatku względem Skarbu Państwa to ponad 100 tysięcy złotych.
To nie jedyna zabezpieczona w ostatnim czasie przez łomżyńskich policjantów kontrabanda. W ubiegły wtorek na terenie jednej z podłomżyńskich miejscowości, w kontrolowanym audi, mundurowi ujawnili 1040 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kierujący samochodem 53-latek w piątek usłyszał zarzut. Będzie odpowiadał przed sądem za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenia podatkowe w kwocie ponad 18 tysięcy złotych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0