Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

„Oświadczeń” w ŁKS ciąg dalszy

Zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 Łomża wyrażają ogromny żal i stanowczo nie zgadzają się z ostatnimi działaniami i decyzjami Zarządu Łomżyńskiego Klubu Sportowego odnośnie ukarania zawieszeniem czterech zawodników oraz dyscyplinarnym zwolnieniem trenera Krzysztofa Przytuły. Celem protestu podczas meczu z Granicą Kętrzyn było zwrócenie uwagi opinii publicznej na fatalną sytuację, jaka aktualnie panuje w Klubie. Jednak Zarząd zamiast rozpocząć dialog i wspólnie wypracować porozumienie czy też perspektywę na lepszą działalność w przyszłości, postanowił wytoczyć „wojnę” zawodnikom oraz całemu sztabowi szkoleniowemu.

Odnosząc się do kwestii zawieszenia Alberta Rydzewskiego, Adriana Mleczka, Macieja Malinowskiego oraz Marcina Gałązki chcielibyśmy poinformować, że nie byli oni głównymi prowodyrami sytuacji, która miała miejsce, a jedynie przedstawicielami drużyny wybranymi do rozmowy z działaczami Naszego Klubu. Uważamy więc, że karanie  tych zawodników za wyrażenie opinii całego zespołu jest niesprawiedliwe!
W dniu wczorajszym na oficjalnej stronie Klubu pojawiła się informacja o dyscyplinarnym zwolnieniu trenera Krzysztofa Przytuły. Zarząd swoją decyzję argumentuje „świadomym działaniem na szkodę Klubu, czego wynikiem będzie kolejny walkower przyznany Klubowi oraz kara finansowa jaką Klub poniesie w związku z wystąpieniem nieuprawnionych zawodników podczas meczu Mrągowia Mrągowo – ŁKS 1926 Łomża w dniu 30.11.2013r.” co ma odnosić się do wystawienia w składzie na mecz z Mrągowią Alberta Rydzewskiego i Marcina Gałązki. Żaden z tych zawodników, ani członków sztabu szkoleniowego, nie otrzymał od Zarządu Klubu oficjalnego pisma odnośnie decyzji o potencjalnym zawieszeniu czy też dacie od kiedy takie zawieszenie miałoby obowiązywać. Jedyne co zostało przedstawione na forum całej drużyny, to komunikat Zarządu przeczytany przez Skarbnika Klubu i później umieszczony na oficjalnej stronie ŁKS-u 1926 Łomża. Ponadto decyzja o potencjalnym zawieszeniu ww. zawodników została podjęta niezgodnie ze statutem Łomżyńskiego Klubu Sportowego jak i ogólnie przyjętymi zasadami. Zawodnicy nie zostali wezwani na rozmowę z Władzami Klubu, nie mieli możliwości żadnego dialogu, przedstawienia swojego punktu widzenia czy też możliwości odparcia zarzutów działaczy. Tak jak wyżej zostało wspomniane, nie dostali też żadnego  pisma z oficjalnym stanowiskiem Zarządu. W takim wypadku uważamy, że decyzja o zwolnieniu dyscyplinarnym Krzysztofa Przytuły absolutnie nie powinna mieć miejsca, gdyż Włodarze Klubu zarzucają trenerowi brak profesjonalizmu i celowe działanie na szkodę ŁKS-u 1926 Łomża, gdy sami, prócz komunikatu na oficjalnej stronie internetowej czy też wykonanego telefonu, nie przedstawili na piśmie oficjalnych decyzji odnośnie pojedynczych osób. W takim wypadku uważamy, że trener mógł skorzystać z usług zawodników podczas meczu w Mrągowie, gdyż oficjalnie nikt nie dostał na piśmie ostatecznego stanowiska i decyzji Zarządu. Jeśli jednak Władze Klubu potrafiły wysłać pismo z takimi decyzjami tylko do PZPN-u, a nie do zainteresowanych osób, to oznacza, że same wykazały się brakiem profesjonalizmu i działaniem na szkodę Klubu, a nie – jak twierdzą - trener Krzysztof Przytuła.
Jeszcze raz chcielibyśmy podkreślić, że drastyczne kroki, które podjęliśmy, mają na celu zwrócenie uwagi na fatalną sytuację panującą aktualnie w Naszym Klubie. Stanowczo nie zgadzamy się z ostatnimi decyzjami odnośnie poszczególnych zawodników, trenera Krzysztofa Przytuły i całego sztabu szkoleniowego. Całą drużyną wstawiamy się za Nimi i informujemy że cała drużyna nie przystąpi do okresu przygotowawczego bez sztabu szkoleniowego z rundy jesiennej.

Wiele osób zarzuca nam, że jedyne czym się kierujemy, to pieniądze. Jednak nasze działania mają na celu przede wszystkim poważne traktowanie zawodników, sztabu szkoleniowego i dobro ŁKS-u 1926. Łomża, który mamy w sercu i chcemy godnie go reprezentować. O to będziemy walczyć!.

Zawodnicy ŁKS 1926 Łomża

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę