Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

NFZ pokazuje ile wydał na nasze leczenie

Przez internet można sprawdzić np. ile kosztowało nasze leczenie w szpitalu, czy ile NFZ dopłacił do lekarstw kupionych na receptę. Aby to móc trzeba mieć indywidualne konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Ten działa od początku lipca, a w tym tygodniu łomżanie i mieszkańcy okolicy będą mogli założyć sobie takie konto odwiedzając np. Urzęd Skarbowy czy Galerię Veneda.

Zintegrowany Informator Pacjenta to system internetowy, w którym zarejestrowani użytkownicy znajdą dane o swoim leczeniu w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia i jego finansowaniu od 2008 r.  
- Pacjent korzystający z ZIP dowie się czy jest ubezpieczony (czy system eWUŚ potwierdza prawo do świadczeń, sprawdzi gdzie się leczył i ile zapłacił za to NFZ od 2008 r., gdzie i kiedy wykupił refundowaną receptę i ile Fundusz dopłacił do leku, gdzie złożył deklarację do lekarza POZ – przekazuje Małgorzata Jopich z Podlaskiego Oddział Wojewódzkiego NFZ.

Żeby skorzystać ze wszystkich danych zawartych w Informatorze, w tym z informacji na temat historii leczenia, należy założyć indywidualne konto pacjenta. Aby ułatwić osobom pracującym dostęp do systemu, NFZ organizuje stanowiska mobilne, które odwiedzą duże zakłady pracy. I w tym tygodniu takie stanowisko objedzie Łomżę. Dziś  (2 grudnia 2013 r.) będzie w Urzędzie Skarbowym w Łomży, ul. Polowa 47 w godz. 11.00-15.00, jutro (wtorek) w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości (ul. Akademicka 14, godz. 8.30-15.00) w czwartek w  Wyższej Szkole Agrobiznesu (ul. Studencka 19, godz. 8.30-15.30), a w sobotę w Galerii Veneda w (ul. Zawadzka 38, godz. 10.00-15.00)
- Pracownik Funduszu w ciągu 2-3 minut przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty i wręczy kopertę z unikalnymi danymi niezbędnymi do logowania w systemie – podaje Małgorzata Jopich podkreślając, że do rejestracji konieczne jest okazanie dowodu osobistego!


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę