czwartek, 14 grudnia 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Akt oskarżenia ws. rodziców znęcających się nad synami

Prokuratura Rejonowa w Łomży skierowała w piątek (29.11) do sądu akt oskarżenia wobec małżonków, którzy ukrywali i izolowali w domu swoich 5-letnich obecnie synów-bliźniaków. Oskarżyła ich m.in. o znęcanie się nad dziećmi. Małżonkowie chcą dobrowolnie poddać się karze.

Zaproponowany wymiar kary to 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata i dozór kuratora sądowego w tym czasie - poinformował szef łomżyńskiej prokuratury Dariusz Błażejczyk. Czy taki wniosek będzie uwzględniony, zdecyduje Sąd Rejonowy w Łomży, do którego został skierowany akt oskarżenia.

Prokuratura oskarżyła małżeństwo z Łomży o to, że wspólnie i w porozumieniu, od października 2008 roku do maja 2013 roku znęcali się fizycznie i psychicznie nad swoimi synami - bliźniakami, m.in. w ten sposób, że zamykali chłopców w ciasnym pomieszczeniu, nie wyprowadzali z mieszkania, izolowali od kontaktów z rodziną i innymi ludźmi, a także nie odżywiali w sposób właściwy, zaniedbywali emocjonalnie i społecznie.

W ocenie prokuratury, spowodowało to znaczne opóźnienie rozwoju fizycznego, niedożywienie, niedobór wzrostu i zaniki mięśniowe, a także znaczne opóźnienie rozwoju psychoruchowego i emocjonalnego. Oceniając, iż doszło do znęcania się fizycznego i psychicznego nad bliźniakami, prokuratorzy zwracają uwagę na to, że wobec pozostałej piątki swoich dzieci rodzice nie postępowali w ten sposób.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0