Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Akt oskarżenia ws. rodziców znęcających się nad synami

Prokuratura Rejonowa w Łomży skierowała w piątek (29.11) do sądu akt oskarżenia wobec małżonków, którzy ukrywali i izolowali w domu swoich 5-letnich obecnie synów-bliźniaków. Oskarżyła ich m.in. o znęcanie się nad dziećmi. Małżonkowie chcą dobrowolnie poddać się karze.

Zaproponowany wymiar kary to 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata i dozór kuratora sądowego w tym czasie - poinformował szef łomżyńskiej prokuratury Dariusz Błażejczyk. Czy taki wniosek będzie uwzględniony, zdecyduje Sąd Rejonowy w Łomży, do którego został skierowany akt oskarżenia.

Prokuratura oskarżyła małżeństwo z Łomży o to, że wspólnie i w porozumieniu, od października 2008 roku do maja 2013 roku znęcali się fizycznie i psychicznie nad swoimi synami - bliźniakami, m.in. w ten sposób, że zamykali chłopców w ciasnym pomieszczeniu, nie wyprowadzali z mieszkania, izolowali od kontaktów z rodziną i innymi ludźmi, a także nie odżywiali w sposób właściwy, zaniedbywali emocjonalnie i społecznie.

W ocenie prokuratury, spowodowało to znaczne opóźnienie rozwoju fizycznego, niedożywienie, niedobór wzrostu i zaniki mięśniowe, a także znaczne opóźnienie rozwoju psychoruchowego i emocjonalnego. Oceniając, iż doszło do znęcania się fizycznego i psychicznego nad bliźniakami, prokuratorzy zwracają uwagę na to, że wobec pozostałej piątki swoich dzieci rodzice nie postępowali w ten sposób.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę