Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Świąteczna Zbiórka Żywności w Łomży

Setka wolontariuszy i harcerzy z 59 DH Ptaki Ptakom z Łomży przez cały weekend będzie zbierało żywność w 14 największych sklepach w Łomży. Akcja organizowana jest w ramach już 17. edycji Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Polską Federację Banków Żywności. - Zebrana w Łomży żywność trafia do osób potrzebujących z miasta i najbliższej okolicy – mówi phm. Krzysztof Pyczot. - Przed rokiem przed naszym magazynem w kolejce po świąteczne paczki stanęło około 600 osób. Bieda jest u nas bardzo duża, więc musimy zebrać bardzo dużo żywności.

Przy specjalnie oznakowanych koszach ustawionych w pobliżu kas w sklepach dyżurują wolontariusze, którzy informują klientów o idei akcji. Jeszcze przed rozpoczęciem zakupów zachęcani są oni do kupienia choćby jednego produktu spożywczego więcej i podarowania go ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Szczególnie potrzebne produkty to: cukier, olej, konserwy i słodycze. W Łomży  jedynym partnerem Polskiej Federacji Banków Żywności, a dokładniej Stowarzyszenia Bank Żywności Suwałki-Białystok, jest 59 Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom z Łomży, teraz hufiec Kolno. Akcję prowadzi już od 2007 roku. Rok temu harcerze zebrali ponad dwie tony żywności wartej ponad 10 tys zł. Z niej przygotowano paczki, które były wydawane w magazynie zlokalizowanym w budynku Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych. 
-  Przyszło wówczas po te paczki ponad 600 osób. Na pomoc musieliśmy wezwać policję, bo nie dawaliśmy sobie rady z ich wydawaniem – phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy 59 DH Ptaki Ptakom w Łomży. - W tym roku mamy jeszcze więcej wolontariuszy po zaangażowali się studenci z Wyższej Szkoły Agrobiznesu i młodzież Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych. Stoimy też w większej liczbie sklepów. 

W tym roku zbiórka żywności odbywa również się przez Internet (w dn. 18 XI - 31 XII za pomocą Internetu, przez sklepy internetowe sieci Tesco oraz Piotr i Paweł) oraz poprzez charytatywny sms w tym samym terminie (sms POMAGAM na nr 75365, 5zł+VAT).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę