Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Gminne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Pierwsze w Polsce Miejsko-Gminne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego otwarto w Jedwabnem. W tamtejszej Szkole Podstawowej została utworzona pracownia wychowania komunikacyjnego. Sala wyposażona jest w sprzęt audiowizualny, rzutniki do przeźroczy i makiety przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Do dyspozycji uczniów jest skuter, motorower i 4 rowery. W pracowni dzieci i młodzież z miasta i gminy Jedwabne mają uczyć się przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Wyposażenie pracowni wychowania komunikacyjnego sfinansowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach programu Gambit 2000. Projekt realizowany jest w całej Polsce i ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci.

“Województwo podlaskie charakteryzuje się bardzo w wysokim stanem zagrożenia – także najmłodszych uczestników ruchu drogowego” – mówił podczas otwarcia centrum Andrzej Grzegorczyk, dyr Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Otwarciu Miejsko-Gminnego Centrum w Jedwabnem towarzyszyły zawody zręcznościowe. Dzieci musiały pokonać tor przeszkód na podarowanych wcześniej rowerach. Polska przoduje w statystyce w Europie, jeżeli chodzi o liczbą zabitych pieszych – stanowią oni ponad 30 procent wszystkich ofiar wypadków drogowych. Dużą grupę stanowią dzieci.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę