Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

W kupie taniej

Główne zdjęcie
Podpisanie umów sprzedaży energii elektrycznej „Łomżyńskiej Grupy Zakupowej” (fot. Powiat Łomżyński)

Od 20% do nawet blisko połowy na rachunkach za prąd zaoszczędzą podmioty, które zdecydowały się przystąpić do zorganizowanej przez starostę łomżyńskiego „Łomżyńskiej Grupy Zakupowej”. W sumie jedenaście podmiotów i samorządów w ciągu roku ma zaoszczędzić blisko 600 tysięcy złotych. Największe oszczędności na poziomie 275 tys. zł ma uzyskał szpital w Łomży.

Łomżyńską Grupę Zakupową, której liderem jest Powiat Łomżyński początkowo tworzyły jednostki organizacyjne powiatu: Powiatowy Urząd Pracy, Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży, Muzeum Przyrody w Drozdowie raz Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, oraz okoliczne gminy: Łomża, Gmina Śniadowo, Gmina Zbójna i Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, a później do porozumienia dołączyła jeszcze Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Łomży oraz Gmina Miejska Ciechanów.

Przetarg odbywał się w dwóch częściach - dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów, którą wygrała firma PKP ENERGETYKA S.A. w Białymstoku oraz - dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego, gdzie zwyciężyło PGE Obrót S.A. w Białymstoku. W tym tygodniu Starosta Lech Szabłowski podpisał umowy ze zwycięzcami. Będą one obowiązywać przez rok począwszy od 1 stycznia 2014 r. 
Według szacunkowych wyliczeń oszczędności w skali roku dla całej grupy zakupowej wyniosą blisko 600 tysięcy złotych. W złotówkach największe oszczędności na poziomie 275 tys zł ma uzyska szpital w Łomży. Natomiast jednostkowy zysk na sprzedaży 1 MWh waha się w granicach między 20% a 47%. Powiat Łomżyński osiągnął oszczędności na poziomie około 25%, zaś Gmina Miejska Ciechanów blisko 47%.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę