Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Z pomocą do bezdomnych

Gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, bezdomni często chowają się przed mrozem w opuszczonych budynkach oraz na terenach ogródków działkowych. Łomżyńscy policjanci prowadzą wzmożoną kontrolę właśnie tych miejsc w ramach programu „Nie bądźmy obojętni”. - Celem programu jest ograniczenie zjawiska bezdomności i żebractwa, podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób żyjących samotnie, starszych, kalekich – pozostających bez opieki oraz osób bezdomnych jak też zmniejszenie zagrożeń życia i zdrowia osób wskutek znacznych spadków temperatury w okresie zimowym – podaje sierż. szt. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży.

Policjantów w akcji będą wspierać studenci z wydziałów Pielęgniarstwa i Społeczno-Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości z Łomży oraz członkowie Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, którzy w będą udzielać pomocy przedmedycznej potrzebującym osobom bezdomnym. 
Odnalezionym bezdomnym będą przekazywane informacje gdzie mogą zjeść ciepły posiłek lub też spędzić mroźną noc. 
- Dodatkowo funkcjonariusze w czasie tego typu działań zwracać będą uwagę na zakłócenia porządku, wybryki chuligańskie, dewastacje mienia oraz spożywanie alkoholu w miejscach do tego nie wyznaczonych – podaje  Szlesińska.

Jednocześnie policjanci apelują do mieszkańców miasta, by nie pozostawali oni obojętni na widok osób leżących na ulicy czy przystanku i zainteresowali się tą osobą, a w razie potrzeby wezwali na pomoc odpowiednie służby.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę