Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Zdjęcie Maliszewskiego wśród „303 zdjęcia, które musisz znać”.

Zdjęcie Marka Maliszewskiego, fotoreportera 4lomza.pl znalazło się wydanym przez miesięcznik „Press” i agencje: East News, Forum oraz Reporter albumie przedstawiającym Polskę ostatnich 25 lat. Złożyły się na niego prace 168 fotoreporterów. „Nie jest to podręcznik historii. To jest wybór 303 fotografii, które trzeba znać, żeby pamiętać w jakiej Polsce żyjemy. A także jaką Polskę w przyszłości będą oglądać i wspominać następne pokolenia” - piszą o albumie autorzy wyboru.

Album nie jest wydawnictwem komercyjnym, nie trafi do sprzedaży, lecz będzie rozsyłany  do osób, redakcji, firm i instytucji, które mogą pomóc w promowaniu fotografii prasowej, bo w zamyśle autorów ma on przypominać jak ważną rolę dokumentacyjną i informacyjną spełnia fotografia prasowa, której nie wolno zamykać w archiwach i skazywać na zapomnienie. Mecenasem wydania jest PGNiG SA. 

Prezentacja albumu „303 zdjęcia które musisz znać” odbyła się wczoraj w Muzeum Gazownictwa w Warszawie. Tam też prezentowana jest wystawa 50 zdjęć z tego albumu. Wśród nich jest także zdjęcie Marka Maliszewskiego. 
- Samo znalezienie się wśród sław polskiej fotografii prasowej jest dla mnie wielkim docenieniem – mówi Marek Maliszewski. - Nie wiedziałam, które zdjęcie znalazło się w tym wyborze. I sam byłem zaskoczony, że to właśnie to z krowami w Biebrzy.
Wybrana do albumu i na wystawę fotografia została wykonana w 2006 roku w okolicach wsi Brzostowo nad Biebrzą i przedstawia poranną przeprawę krów na drugi brzeg rzeki.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę