Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uwaga! Fałszywy kominiarz szczęścia nie przynosi

Chodzi od domu do domu, przypomina o obowiązku kontroli i czyszczenia kominów i za 60 złotych wystawia zaświadczenia potwierdzające, że w tym domu kominy są jak należy. Zaświadczania – jak przekonuje mogą się przydać choćby przy żądaniu wypłaty ubezpieczenia gdyby dom się spali. W Łomży i okolicy grasuje oszust oferujący tego typu usługi. Działa podobno już od dłuższego czasu, a poszkodowanych można liczyć w setkach. Policja w Łomży potwierdza, że prowadzi postępowanie w sprawie fałszywego kominiarza, ale szczegółów nie chce zdradzać.

- Wygląda jak prawdziwy kominiarz. Był w stroju kominiarskim i twarz miał umorusaną sadzami  – mówi jeden z poszkodowanych. - Żona była sama w domu. Kominiarz za 60 zł wystawił zaświadczenie. Dokument jest chyba setną kserokopią, bo nie sposób doczytać się choćby numeru jego licencji – dodaje. 
O tym, że kominiarz był fałszywy ten człowiek dowiedział się po kilku miesiącach... od policji. Tak poszkodowanych ma być bardzo wielu. Sierżant sztabowy Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży potwierdza, że postępowanie w tej sprawie prowadzi, ale o szczegółach na razie nie chce mówić. 

Sposób na fałszywego kominiarza
Zgodnie z prawem w budynkach mieszkalnych, roczna kontrola przewodów kominowych (wentylacyjnych, spalinowych i dymowych) jest obowiązkowa. Kontroli stanu technicznego przewodów kominowych może dokonać tylko mistrz kominiarski. Kominiarz musi mieć przy sobie legitymację potwierdzającą uprawnienia. 
Co zrobić jeśli jakaś legitymacja jest, a my podejrzewany, że może to być oszust, ale nie chcemy bezpodstawnie wzywać policji? Znajomy, którego odwiedził ten sam fałszywy kominiarz, który oszukał naszego bohatera, kazał mu wejść na dach i wyczyścić komin. Oszust próbował jeszcze wyciągnąć 60 zł oferując, że dziś wystawi zaświadczenia, a jurto przyjdzie i wyczyści komin, ale wobec stanowczej postawy iż najpierw usługa, później potwierdzające jej wykonanie zaświadczenie i dopiero wówczas zapłata nigdy więcej do drzwi tego domu nie zapukał.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę