Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Trzecie podejście do biurowca PPŁ (bez palmy)

Główne zdjęcie
Biurowiec Inkubatora Przedsiębiorczości, który ma powstać przy ul. Sikorskiego obok kolejowego targowiska. Oto fragment opisu: Elewacje są modernistyczne, pokryte płytami elewacyjnymi w kolorze grafitowym. Pasma okien na I, II, III piętrze podkreślone zostały obramowaniami z płyt betonowych w kolorze szarym. Główne wejścia do budynku zaakcentowane są portalem z płyt w kolorze ciemnym czerwonym. Ogromną rolę odgrywać będą starannie dobrane materiały wykończeniowe oraz faktura. Rozwiązania te kształtować będą wizerunek obiektu oraz świadczyć będą o wysokim poziomie świadczonych usług.

W przestronnym „reprezentacyjnym” holu biurowca Parku Przemysłowego Łomża nie będzie rosła palma, ani żadne inne drzewko. Tak wynika z dokumentacji dołączonej do trzeciego już przetargu na wyłonienie firmy, która dla samorządowej spółki miałaby wybudować biurowiec przy ul. Sikorskiego, w którym mieściłby się Inkubator Przedsiębiorczości. Współautorem biznes planu miejskiego przedsięwzięcia jest zięć prezydenta Łomży, który chciał zostać prezesem miejskiej spółki, ale ostatecznie tylko tam pracuje.

Aktualny przekrój biurowca
Aktualny przekrój biurowca
Przekrój biurowca pierwotny z żywą palmą wewnątrz budynku.
Przekrój biurowca pierwotny z żywą palmą wewnątrz budynku.

Inkubator Przedsiębiorczości ma tworzyć warunki dla rozwoju branż IT e-biznesu przy wykorzystaniu potencjału łomżyńskich uczelni i ulokowanym w nim Centrum Przetwarzania Danych. W budynku znajdować się będą powierzchnie biurowe dla firm prowadzących działalność gospodarczą. Prowadzone będą także usługi w zakresie doradztwa, szkoleń, informacji i promocji.
Zgodnie z przedstawianymi w biznes planie przedsięwzięcia wyliczeniami łączna wartość pomocy przekazana przedsiębiorcom z tytułu preferencyjnych usług świadczonych w Inkubatorze wynieść miałaby rocznie niespełna 389 tys zł, tymczasem same koszty operacyjne funkcjonowania Parku miałyby być ponad trzy razy wyższe.

Stworzenie tego Inkubatora pochłonie około 19 mln zł. Projekt znalazł się na liście indywidualnych projektów kluczowych RPO i ma uzyskać dofinansowanie unijne rzędu 7,4 mln zł. Na samą budowę biurowca i zagospodarowanie terenu planowano wydać 15 milionów 141 tysięcy 375 złotych. Wszystkie złożone oferty na dwa ogłoszone dotychczas przetargi były jednak znacząco wyższe - nawet o ponad 5 mln zł od tej kwoty - dlatego postanowiono nieco ograniczyć koszty. Jak mówił w ubiegłym tygodniu Beniamin Dobosz, zastępca prezydenta Łomży ds. inwestycyjnych z biurowca miała zniknąć palma, jedna z dwóch wind wewnętrznych i wewnętrzne żaluzje. Te zmiany mają sprawić, że koszt budowy biurowca spadnie o około milion złotych. Czy tak się stanie okażę się na początku grudnia, gdy firmy przedstawią swoje oferty cenowe. Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym zakończenie budowy biurowca miałoby nastąpić w marcu 2015 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę