Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Mieszkańcy za budową obwodnicy

Prawie 5 tysięcy podpisów w jeden dzień złożyli mieszkańcy Łomży pod apelem o budowę obwodnicy miasta. W niedzielę (17.11) przez cały dzień na ulicach Łomży można było spotkać wolontariuszy. Mieli przy sobie apele i specjalne urny. Wcześniej podobna liczba mieszkańców miasta złożyła swoje podpisy w firmach i urzędach, gdzie były wyłożone specjalne listy.

W sumie udało się zebrać ok 10 tysięcy podpisów. Przedstawiciele Społecznego Komitetu Obrony Obwodnicy Łomży zawiozą je do Ministerstwa Transportu. Jak zapowiadają, jeżeli ta akcja nie przyniesie efektu zablokują miejski przebieg drogi krajowej nr 61 czyli ulicę Wojska Polskiego.

Niezależnie od tego wiosną ulica ma być remontowana na odcinku od ronda przy Placu Kościuszki. Ma być także na niej wybudowane nowe rondo. Spowoduje to bardzo duże utrudnienia w ruchu dla samochodów ciężarowych przejeżdżających przez miasto.

Społeczny Komitet reaktywował swoją działalność po tym, kiedy obwodnica została wyłączona z opinii środowiskowej dla drogi S 61, ponieważ Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku nie otrzymała odpowiednich dokumentów
od drogowców. A bez tego dokumentu jej budowa nie jest możliwa.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę