Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Mniej egzaminów na prawo jazdy

Główne zdjęcie
WORD Łomża

Coraz mniej osób przystępuje do egzaminu na prawo jazdy w podlaskich Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Spadek widać przede wszystkim w liczbie egzaminów na najpopularniejszą kategorię B. Jak mówi dyrektor łomżyńskiego WORD-u, Mirosław Oliferuk, od 19 stycznia, kiedy zmieniły się przepisy, zdających jest 30-40% mniej niż rok wcześniej.

Podobna sytuacja jest w Białymstoku, gdzie egzaminów teoretycznych i praktycznych jest o ok. 30% mniej. W Suwałkach w podobnym okresie egzamin praktyczny zdawało 40% mniej kandydatów na kierowców niż rok wcześniej. 

Mniej egzaminów oznacza konieczność wprowadzania oszczędności w ośrodkach. W Łomży udało się ograniczyć liczbę etatów bez konieczności zwalniania egzaminatorów. Części etatów straciły osoby, które są jednocześnie emerytami lub WORD nie jest ich jedynym źródłem utrzymania. 

Jak dodaje Mirosław Oliferuk, mniejsza liczba egzaminów to przede wszystkim efekt zbliżającego się niżu demograficznego. Według danych Urzędu Statystycznego, liczba 18-latków będzie się zmniejszała aż do 2023 roku. Poza tym wiele osób przyspieszyło decyzję o zdawaniu egzaminów i uzyskało prawo jazdy przed zmianą przepisów. Część zniechęciły również nowe zasady, czyli np. inna baza pytań i metoda przeprowadzania testów.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę