wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Łomżyński Tydzień Edukacji Globalnej

Panel dyskusyjny, dotyczący konfliktów na świecie w którym wezmą udział ludzie z krajów, w których wybuchały lub wciąż trwają głośne i krwawe rozruchy i wojny: Mustapha Benzerga - Algierczyk, Amina Wahab – Sudanka, Feras Daboul – uchodźca z Syrii oraz Satsita Khumaidova, uchodźczyni z Czeczenii, będzie głównym punktem Łomżyńskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Ten rozpocznie się w poniedziałek. We współpracy z organizacjami partnerskimi organizuje go Fundacja Ocalenie. - W trakcie spotkań i warsztatów poruszane będą tematy uchodźstwa, sytuacji społeczno-ekonomicznej w krajach globalnego Południa, praw człowieka oraz zapewnienia pokoju i bezpieczeństwa na świecie - Kamil Kamiński z Ocalenia.

Najważniejszy w tygodniu panel dyskusyjny, dotyczący konfliktów na świecie odbędzie się w czwartek o godzinie 16. w Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
- W trakcie spotkania odbędzie się dyskusja nad toczącymi się obecnie konfliktami w Syrii i Sudanie, ale również zastanowimy się, dlaczego dochodzi do aktów przemocy – mówi Kamiński, który poprowadzi panel dyskusyjny z udziałem socjologa dr hab. Tadeusza Popławskiego, profesora PWSIiP i dyrektora Instytutu Społeczno-Humanistycznego tej uczelni. - Podejmiemy próbę zmierzenia się ze sformułowaniami o konflikcie cywilizacyjnym czy zagrożeniem ze strony ugrupowań radykalnych. Spotkanie będzie niewątpliwą okazją do uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz dowiedzenia się o faktach przemilczanych przez media.

Jak informuje działacz Fundacji Ocalenie, Łomżyński Tydzień Edukacji Globalnej nie odbyłby się bez pomocy szeregu placówek, z których młodzież weźmie udział w Tygodniu: Bursy Szkolnej nr 1, Grupy Capoeira ACMB Łomża, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5, Publicznego Gimnazjum nr 2, Publicznego Gimnazjum nr 9, Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
Projekt współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r. oraz w ramach projektu „Q-Integracji 2”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców i z budżetu państwa.

Opr. Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0