Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Łomżyński Tydzień Edukacji Globalnej

Panel dyskusyjny, dotyczący konfliktów na świecie w którym wezmą udział ludzie z krajów, w których wybuchały lub wciąż trwają głośne i krwawe rozruchy i wojny: Mustapha Benzerga - Algierczyk, Amina Wahab – Sudanka, Feras Daboul – uchodźca z Syrii oraz Satsita Khumaidova, uchodźczyni z Czeczenii, będzie głównym punktem Łomżyńskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Ten rozpocznie się w poniedziałek. We współpracy z organizacjami partnerskimi organizuje go Fundacja Ocalenie. - W trakcie spotkań i warsztatów poruszane będą tematy uchodźstwa, sytuacji społeczno-ekonomicznej w krajach globalnego Południa, praw człowieka oraz zapewnienia pokoju i bezpieczeństwa na świecie - Kamil Kamiński z Ocalenia.

Najważniejszy w tygodniu panel dyskusyjny, dotyczący konfliktów na świecie odbędzie się w czwartek o godzinie 16. w Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
- W trakcie spotkania odbędzie się dyskusja nad toczącymi się obecnie konfliktami w Syrii i Sudanie, ale również zastanowimy się, dlaczego dochodzi do aktów przemocy – mówi Kamiński, który poprowadzi panel dyskusyjny z udziałem socjologa dr hab. Tadeusza Popławskiego, profesora PWSIiP i dyrektora Instytutu Społeczno-Humanistycznego tej uczelni. - Podejmiemy próbę zmierzenia się ze sformułowaniami o konflikcie cywilizacyjnym czy zagrożeniem ze strony ugrupowań radykalnych. Spotkanie będzie niewątpliwą okazją do uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz dowiedzenia się o faktach przemilczanych przez media.

Jak informuje działacz Fundacji Ocalenie, Łomżyński Tydzień Edukacji Globalnej nie odbyłby się bez pomocy szeregu placówek, z których młodzież weźmie udział w Tygodniu: Bursy Szkolnej nr 1, Grupy Capoeira ACMB Łomża, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5, Publicznego Gimnazjum nr 2, Publicznego Gimnazjum nr 9, Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
Projekt współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r. oraz w ramach projektu „Q-Integracji 2”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców i z budżetu państwa.

Opr. Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę