Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Zbiórka dla ofiar tajfunu na Filipinach

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski zaapelował do księży o zorganizowanie w najbliższą niedzielę zbiórki pieniędzy na rzecz osób poszkodowanych przez tajfun, który spustoszył Filipiny. - Skutki tragedii są ogromne, prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich – środków niezbędnych do przeżycia – pisze biskup apelując do wiernych diecezji z prośbą o włączenie się w ogólnopolską akcję zainicjowaną przez Caritas Polska. - Proszę aby niedziela 17 listopada 2013 r., stała się dniem modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin.

Tajfun Haiyan, którego siła przekraczała momentami 300 km na godz.,w mniejszym lub większym stopniu dotknął około dziesięciu milionów mieszkańców tego kraju, do wielu miejscowości pomoc nie może dotrzeć, bo zniszczone są drogi, nie wszędzie przywrócono łączność. 
Najbliższą niedzielę jako dzień modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin biskup Stepnowski wyznaczył w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc - Konkretne wsparcie postarajmy się wyrazić poprzez zbiórkę do puszek w każdej parafii naszej Diecezji – apeluje biskup prosząc księży ze wszystkich parafii diecezji o zaangażowanie do zbiórki wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, po każdej Mszy Świętej.
Komunikat biskupa w tej sprawie ma być czytany w najbliższą niedzielą podczas każdej Mszy Świętej.

Złożone ofiary można wpłacać na konto Caritas Diecezji Łomżyńskiej: BS Łomża 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010 z dopiskiem FILIPINY lub osobiście w Biurze Caritas w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę