Jedynka obiła się od dna

Siatkarki łomżyńskiej Jedynki po raz pierwszy w tym sezonie dały swoim kibicom powody do radości. W meczu 6. kolejki II ligi podopieczne trenera Mirosława Skawskiego pokonały we własnej hali UKS Murowana Goślina 3:1 (25:23, 25:16, 20:25, 25:16).

Dla obu ekip sobotnia konfrontacja była niezwykle istotna, gdyż w rubryce "punkty" widniały zera. Waga spotkania wyraźnie sparaliżowała wszystkie zawodniczki, gdyż każda z drużyn punkty zdobywała głównie po błędach przeciwniczek. Jednak trzeba przyznać, że do stanu po 18 wynik cały czas oscylował wokół remisu. Od tego momentu nieco lepiej zaczęły grać przyjezdne, które głównie dzięki dobrej obronie wyszły na prowadzenie 23:20. W tym momencie o czas poprosił szkoleniowiec Jedynki, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Najpierw ładnie z krótkiej zaatakowała Olena Bondar, a następnie dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyła Ada Surawska. Widząc, że zwycięstwo w tej partii wymyka się z rąk, trener gości, Marek Tuszyński poprosił o przerwę. Na niewiele się ona jednak zdała. Skutecznie z bloku zagrały Karpińska i Bondar, a chwilę później efektownym atakiem seta zakończyła Monika Gromadzka.

Po zwycięstwie w pierwszej odsłonie siatkarki Jedynki na drugą wyszły nieco rozluźnione. Szybko wykorzystały to rywalki, które po kilku minutach wygrywały już 4:1. Na szczęście zdobywanie punktów wzięła na siebie Renata Biała, która posyłała mocne bomby z zagrywki i ataku. Głównie dzięki niej zrobiło się 6:5 i od tego momentu na parkiecie istniał tylko zespół Jedynki. W końcu mniej było błędów indywidualnych, a zdecydowanie więcej dobrej gry. Efektem tego było prowadzenie 21:11. Wtedy o przerwę poprosił trener gości i tym razem przyniosła ona pozytywny efekt. Jego podopieczne zdołały jeszcze przez chwilę skutecznie powalczyć, zdobywając cztery punkty z rzędu. Przewaga miejscowych była jednak zbyt duża i to łomżanki zapisały tego seta na swoją korzyść, wygrywając 25:16. W tym momencie pierwszy punkt w tym sezonie stał się faktem.

Mimo niekorzystnego wyniku zawodniczki z Murowanej Gośliny nie dawały za wygraną. Do stanu po 7, trwała wyrównana walka. Potem jednak lepiej zaczęły się prezentować łomżanki, które wyszły na prowadzenie 14:10. Wydawało się, że będzie to już ostatni set, a spotkanie zakończy się wygraną Jedynki 3:0. Niestety w tym momencie coś zacięło się w zespole trenera Skawskiego. W jednym ustawieniu łomżanki straciły aż aż osiem punktów. Potem jeszcze zerwały się do walki, ale siatkarki zdołały wygrać tę partię 25 do 20.

Grające praktycznie jedną szóstką łomżanki wyglądały już na bardzo zmęczone, a niemal pewna wygrana zaczęła wymykać się im z rąk. Na szczęście ambicji im nie zabrakło i po wyrównanym początku seta, od wyniku 8:8 zdobyły aż dziesięć, a straciły tylko cztery punkty czym skutecznie odebrały rywalkom ochotę do gry. Bardzo dobrze w tej części gry prezentowały się doświadczona Surawska oraz młodziutka Magdalena Bojanowska.
Ostatecznie ich przewaga jeszcze wzrosła, a mecz skutecznym atakiem ze środka siatki zakończyła Bondar. Jedynka wygrała tę partię 25 do 16 i cały mecz 3:1 notując pierwszy komplet punktów tym sezonie.

- Patrząc na skład, jakim graliśmy to zwycięstwo bardzo cieszy. Graliśmy bez Sylwii Kuzi, która skręciła kostkę, Patrycja Karpińska gra z urazem, libero Rita Łapacz weszła na chwilę, ale tylko na przyjęcie zagrywki - wylicza trener Skawski - Brakowało nam tej wygranej. Mieliśmy już kilka takich spotkań na styku, ale kontuzje przeszkadzały w odniesieniu końcowego sukcesu. Teraz powinniśmy się odbić i myślę, że będzie coraz lepiej.

Po wygranej z UKS-em łomżanki awansowały na 7. miejsce, mając tyle samo punktów co ósmy AZS AWF UKSW Warszawa. W następną sobotę czeka je bardzo trudna przeprawa w Łodzi z wiceliderem rozgrywek, miejscowym ŁKS-em. Natomiast przed własną publicznością zespół Jedynki zaprezentuje się dopiero 14 grudnia. W 11. kolejce podejmować będzie Łaskovię Łask.