poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Poznańska jeszcze dziś będzie przejezdna

Dzisiaj po południu ma zostać otwarty dla ruchu mostek na Łomżyczce w ciągu ulicy Poznańskiej – poinformował Łukasz Czech z ratusza. Przez trzy miesiące przejazd tą ulicą był niemożliwy ze względu na rozbiórkę starego budowę nowego mostku. Ten nowy jest przede wszystkim szerszy dzięki czemu zmieściła się jezdnia o szerokości 10 metrów, ale także chodnik i ścieżkę rowerowa. Jeszcze dziś na swoje tradycyjne trasy powinny powrócić autobusy komunikacji miejskiej linii numer: „1” „2” „4” „11” „13” „15”.

Ul. Poznańska
Ul. Poznańska

Mostek nad Łomżyczką był ostatnim „wąskim gardłem” ulicy Poznańskiej stanowiącej swoistą obwodnicę miasta. Głównym wykonawcą remontu przeprawy na Poznańskiej była firma A-Z BUD z Radomia, a koszt to 1 mln 450 tys zł, przy czym kwotą ok. 670 tysięcy złotych wsparł je rząd

Po otwarciu mostku na Łomżyczce samochody, w tym ciężkie tiry, jadące śladem „Via Baltica” od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę w kierunku Litwy znowu będą mogły skręcać w Poznańską odblokowując Aleję Legionów przy skrzyżowaniu ze Spokojną i Przykoszarową.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0