Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Proces dzieciobójczyni z Hipolitowa ruszy za dwa i pół tygodnia

25 listopada ma ruszyć przed Sądem Okręgowym w Łomży proces Bety Z. To mieszkanka wsi Hipolitowo pod Stawiskami, oskarżona o zabójstwo pięciorga swoich nowo narodzonych dzieci - trzech chłopców i dwóch dziewczynek. Kobiecie grozi nawet dożywocie.

Wykrycie serii zabójstw noworodków po koniec października ubiegłego roki wywołało szok nie tylko w regionie, ale i całym kraju. Makabryczna sprawę wyszła na jaw po informacji od pracownic pomocy społecznej, że kobieta była w zaawansowanej ciąży i już nie jest, ale dziecka nie ma. Okazało się, że dziecko urodziło się w czerwcu, ale natychmiast po porodzie zostało zamordowane. Jego ciało znaleziono zakopane w stodole, obok były także szczątki innego dziecka. Chwilę później szczątki kolejnych dwojga dzieci śledczy odnaleźli na strychu domu kobiety, a w pobliskim stawie ślady wskazujące, że tu mogły być wrzucone ciało jeszcze jednego noworodka. 
Kobieta wyjawiła śledczym, że w latach 1998-2012 urodziła ośmioro dzieci. Wiadomo, że dwójka z nich żyje. Wątek dotyczący jednego dziecka został umorzony, bo z zebranych przez prokuraturę dowodów wynikało, że nowo narodzone dziecko zabrał mąż kobiety i jej teściowa, ale oboje już nie żyją.
Przed sądem Beata Z. będzie odpowiadała za zabójstwa dzieci urodzonych w 2000, 2003, 2008, 2010 i 2012 roku. Według prokuratury kobieta pozostawiała je po porodzie w takim miejscu i warunkach, w których nie miały szans na przeżycie. Według ustaleń biegłych kobieta w chwili mordowania kolejnych dzieci była poczytalna. 
42-letnia Beata Z. od końca października ubiegłego roku przebywa w tymczasowym areszcie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę