Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Obawy działkowców

Obawiają się o swoją dalszą działalność. Podlascy działkowcy apelują o przyspieszenie prac nad ustawą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Ta powinna wejść w życie do 21 stycznia przyszłego roku, jednak na razie końca prac nie widać - mówi Andrzej Bojko z podlaskiego oddziału Polskiego Związku Działkowców. - To oznacza, że po tym terminie ogrody w tej formie przestaną istnieć, a po grunty będą mogli zgłosić się właściciele - czyli przede wszystkim gminy. A te będą na przykład mogły zdecydować o likwidacji ogrodu czy o wprowadzeniu podatków gruntowych i od nieruchomości. Wtedy roczna opłata za użytkowanie działki może wzrosnąć z kilkunastu do kilkudziesięciu groszy za metr kwadratowy - dodaje Andrzej Bojko.

Brak uregulowań prawnych oznaczać też może, że wszystko co zostało postawione i posadzone na takich działkach może przejść na własność właściciela gruntu - wtedy działkowcy utracą swoje drzewa i altany - dodaje Stanisław Dworakowski z Podlaskiego oddziału Polskiego Związku Działkowców.

Większość ogrodów działkowych położona jest na gruntach gminnych. Jak mówią podlascy działkowcy - na razie nie ma sygnałów, by miały być one likwidowane.

(...) W Podlaskiem są 104 ogrody działkowe skupiające ponad 22 tysiące działek.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę