czwartek, 14 grudnia 2017 napisz DONOS@

Biurowiec z palmą z unijnym wsparciem

Zarząd województwa podlaskiego przyznał unijną dotację na budowę w biurowca w którym ma znajdować się Inkubator Przedsiębiorczości. Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego ma wynieść 7,4 mln zł, czyli poniżej 40% wartości inwestycji szacowanej na 18 milionów 624 tysięcy złotych. Budowa biurowca to pierwszy etap tworzenia Parku Przemysłowego Łomża. Już wcześniej inwestycja została dołączona do listy projektów kluczowych RPO i przyznanie dotacji, mimo nie najlepszej oceny eksperckiej wniosku – jedynie na 63% - było kwestią formalną.

Palma projektowana wewnątrz biurowca
Palma projektowana wewnątrz biurowca

Jak podkreśla Urząd Marszałkowski celem projektu jest stworzenie korzystnych warunków do dynamicznego rozwoju przedsiębiorczości oraz zwiększenie konkurencyjności łomżyńskich firm. W jego ramach ma zostać wybudowany budynek wraz infrastrukturą, w którym powstanie Inkubator Przedsiębiorczości. Będą w nim wydzielone: powierzchnia biurowa dla firm, sale spotkań biznesowych oraz sala konferencyjno-szkoleniowa, serwerownia, pracownia informatyczno-multimedialna. Założenie jest takie, że nowo powstające firmy z branży IT, będą mogły tam wynająć pomieszczenia po niższych niż na rynku cenach. Inkubator ma być gotowy do końca kwietnia 2015 roku. 
Tymczasem w dalszym ciągu nie wiadomo kto wybuduje biurowiec. Ceny z ofert zgłoszonych po dwóch przetargach z września okazały się znacząco wyższe niż miejska spółka zamierzała wydać na budowę biurowca w którego wnętrzu obok pomieszczeń dla przyszłych firm, zaplanowano także miejsce dla żywej palmy kokosowej z tropików.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0