Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Biurowiec z palmą z unijnym wsparciem

Główne zdjęcie
Palma projektowana wewnątrz biurowca

Zarząd województwa podlaskiego przyznał unijną dotację na budowę w biurowca w którym ma znajdować się Inkubator Przedsiębiorczości. Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego ma wynieść 7,4 mln zł, czyli poniżej 40% wartości inwestycji szacowanej na 18 milionów 624 tysięcy złotych. Budowa biurowca to pierwszy etap tworzenia Parku Przemysłowego Łomża. Już wcześniej inwestycja została dołączona do listy projektów kluczowych RPO i przyznanie dotacji, mimo nie najlepszej oceny eksperckiej wniosku – jedynie na 63% - było kwestią formalną.

Jak podkreśla Urząd Marszałkowski celem projektu jest stworzenie korzystnych warunków do dynamicznego rozwoju przedsiębiorczości oraz zwiększenie konkurencyjności łomżyńskich firm. W jego ramach ma zostać wybudowany budynek wraz infrastrukturą, w którym powstanie Inkubator Przedsiębiorczości. Będą w nim wydzielone: powierzchnia biurowa dla firm, sale spotkań biznesowych oraz sala konferencyjno-szkoleniowa, serwerownia, pracownia informatyczno-multimedialna. Założenie jest takie, że nowo powstające firmy z branży IT, będą mogły tam wynająć pomieszczenia po niższych niż na rynku cenach. Inkubator ma być gotowy do końca kwietnia 2015 roku. 
Tymczasem w dalszym ciągu nie wiadomo kto wybuduje biurowiec. Ceny z ofert zgłoszonych po dwóch przetargach z września okazały się znacząco wyższe niż miejska spółka zamierzała wydać na budowę biurowca w którego wnętrzu obok pomieszczeń dla przyszłych firm, zaplanowano także miejsce dla żywej palmy kokosowej z tropików.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę