Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bomba w mieście

Główne zdjęcie
Patrol saperski

Pochodzącą z czasów II wojny światowej bombę lotniczą znaleźli drogowcy pracujący przy modernizacji ul. Sikorskiego na odcinku od Szosy Zambrowskiej do Kierzkowej w Łomży. W związku z wybuchowym znaleziskiem całkowicie zamknięto ruch na tym odcinku ulicy, konieczna będzie ewakuacja okolicznych zabudowań, a policja zapowiada także zablokowanie ruchu drogowego znacznej części miasta.

Niewybuch znaleźli około godziny 9 rano robotnicy pracujący koparką na wysokości wieży ciśnień. Jak relacjinują świadkowie łyżka koparki wciągneła z ziemi jak się okazało duży pocisk lotniczy. Jak podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży pocisk ma ok. 60 cm długości i 20 cm średnicy.  Policja zabezpieczyła niebezpieczne znalezisko i wezwano na miejsce saperów. Ci z jednostki w Orzyszu już przyjechali do miasta i przygotowują się do zabrania groźnego niewybuchu. Już zamknięto ruch na użytkowanej części ul. Sikorskiego, zostanie przeprowadzona ewakuacja okolicznych zabudowań, a w okresie gdy saperzy będą podnosić pocisk na pewien czas zostanie zablokowany ruch drogowy na znacznym obszarze miasta. Około godz. 11.45 policyjne patrole mają zatrzymać samochody jadące ulicami Szosą Zambrowską – na rondzie Hanki Bielickiej i w okolicach skrzyżowania z Piłsudskiego, na Sikorskiego w pobliżu Venedy i na ul. Dwornej w pobliżu skrzyżowania z Sikorskiego.

210407125521.jpg
Foto: Patrol saperski
Foto: Znalezisko przykryte taczką
Foto: Pracownicy opuszczają miejsce znaleziska
Foto: Policja informuje mieszkańców
Foto:
Foto: Patrol saperski
Foto:
Foto: Patrol saperski
Foto:
Foto: Zablokowane ulice dojazdowe na czas przekładania bomby do samochodu saperskiego

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę