Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podsumowanie kwesty na ratowanie cmentarza

Prawie 43 tys. 400 zł przyniosła trzydniowa zbiórka na ratowanie zabytków łomżyńskiego cmentarza przy ul. Kopernika. To niemal tyle samo, ile w 2012 roku - mówi koordynator kwesty Józef Babiel. Tym bardziej, że wymienione na złotówki zostaną jeszcze walory, które trafiły do kwestarskich puszek i skarbon - euro, dolary i monety okolicznościowe.

Łomżyńska kwesta odbywała się przez 3 dni - 1. listopada przed bramami zbierało datki do puszek 75 osób, a 2. i 3. można było wrzucać datki do skarbon ustawionych przy bramach wejściowych na łomżyńską nekropolię.

Na ponad 200-letnim cmentarzu w Łomży znajduje się około 500 zabytkowych obiektów - nagrobków, rzeźb i ogrodzeń mogił. Dzięki kwestom, które rozpoczęły się jeszcze w latach 80. XX w. udało się uratować niemal połowę z nich.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę