Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Mostek na Poznańskiej czeka na odbiór

Główne zdjęcie
Odremontowany mostek

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, otwarcie dla ruchu mostku na Łomżyczce w ciągu ulicy Poznańskiej może nastąpić pod koniec przyszłego tygodnia – informuje Łukasz Czech z ratusza. W ubiegłym tygodniu zakończył się trwający od początku sierpnia remont tego mostku. Nowy jest przede wszystkim szerszy dzięki czemu zmieściła się jezdnia o szerokości 10 metrów, ale także chodnik i ścieżkę rowerowa.

Mostek nad Łomżyczką był ostatnim „wąskim gardłem” ulicy Poznańskiej stanowiącej swoistą obwodnicę miasta remontowanej sukcesywnie od 2006 roku. Na remont mostku miasto otrzymało blisko 673 tysiące złotych dotacji z rządowej „rezerwy drogowej”, co pokrywało niespełna połowę z blisko 1,5 mln zł kosztów przedsięwzięcia. 
Głównym wykonawcą remontu przeprawy na Poznańskiej była firma A-Z BUD z Radomia. Prace – zakończyła nieco szybciej niż planowano. I choć mostek jest już gotowy, póki co jeszcze nie można na niego wjeżdżać. 
- Dokładny termin odbioru mostu na rzece Łomżyczka w ciągu ulicy Poznańskiej nie został jeszcze wyznaczony – podaje Łukasz Czech z ratusza. - Jeżeli jednak wszystko dobrze pójdzie, to jego otwarcie dla ruchu może nastąpić pod koniec przyszłego tygodnia. 

Po zamknięciu mostku na Poznańskiej samochody, w tym ciężkie tiry, które jadąc śladem „Via Baltica” od Ostrowi Mazowieckiej skręcały w Poznańską teraz muszą wjechać głębiej do miasta i przejechać nową ulicą Spokojną przy okazji powodując znaczące utrudnienia w ruchu na tym odcinku Alei Legionów.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę