Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Najlepsi młodzi bokserzy zjechali do Łomży

Główne zdjęcie
w czerwonym stroju Piotr Arnista (BKS Tiger Łomża)

86 zawodników z 41 klubów z całej Polski przybyło do naszego miasta by wziąć udział w Pucharze Polski Kadetów w Boksie. Głównym organizatorem tego wydarzenia był miejscowy Bokserski Klub Sportowy Tiger.

- Porównując te zawody do innych tego typu, które odbywają się w innych miastach uważam, że Łomża spisała się bardzo dobrze. Zarówno organizacyjnie jak i sportowo impreza stała na wysokim poziomie. Gospodarze dopięli wszystko na ostatni guzik, a niektórzy zawodnicy pokazali dobry boks - mówił Adam Pawełek, supervisor Pucharu Polski z ramienia Polskiego Związku Bokserskiego.
Wśród najlepszy 15- i 16-letnich bokserów w kraju nie zabrakło również dwóch zawodników reprezentujących miejscowy Tiger. Jako pierwszy publiczności zgromadzonej w hali im. Olimpijczyków Polskich pokazał się startujący w kategorii do 75 kg Piotr Arnista. Niestety nasz bokser nie miał dobrego losowania gdyż już w pierwszej walce trafił na Konrada Kozłowskiego z Fight Club Koszalin. Mimo ambitnej postawy łomżanin nie dał rady bardziej doświadczonemu rywalowi przegrywając jednogłośnie na punkty - Nie było widać między tymi dwoma bokserami jakiejś wielkiej różnicy mimo, że rywal Piotrka ma na swoim koncie kwalifikację na Mistrzostwa Europy - uważa Zbigniew Maleszewski, prezes i trener Tigera - Być może mój podopieczny za bardzo się usztywnił, co spowodowane było występem przed własną publicznością, presją rodziny i znajomych. Za mocno chciał i się "spalił".
Małym pocieszeniem dla Arnisty jest fakt, że jego pogromca bez problemów wygrał dwie kolejne walki i został najlepszy zawodnikiem Pucharu w tej kategorii wagowej.
Swojego występu do udanych nie będzie mógł także zaliczyć drugi z łomżyniaków, Daniel Maleszewski (kategoria wagowa do 57 kg), który w pierwszej walce przegrał 0:3 z Kacprem Wojciechowskim z Champion Nowy Dwór Mazowiecki - Dałem z siebie wszystko, ale zabrakło trochę siły, żeby go pokonać - powiedział po walce młodyzawodnik - Chciałem na imprezie, którą organizuje tata pokazać się z jak najlepszej strony i zdobyć złoto. Niestety nie udało się.
– Daniela spaliła presja. Za bardzo nastawiał się na ten jeden nokautujący cios. Na usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że jego rywal miał stoczonych dwa razy więcej walk i był rok starszy. Do tego niedługo przed zawodami dopadła Daniela choroba i dopiero 4 dni przed startem wstał z łóżka – dodał Zbigniew Maleszewski.

***

Tuż przed startem Pucharu Polski Kadetów, młodsi zawodnicy Tigera wzięli udział Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, który odbył się w Nowym Dworze Mazowieckim. Podopieczni trenera Maleszewskiego wrócili z trzema złotymi medali, a na najwyższym stopniu podium stanęli Marcin Kapelewski (kat. do 50 kg), Eryk Pawczyński (d52 kg) i Mateusz Gawęcki (59 kg). Drużynowo zespół z Łomży zajął trzecie miejsce.

is

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę