Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Karolina Mroczkowka mistrzynią Europy Juniorów.

Główne zdjęcie
Karolina Mroczkowka na najwyższym podium

Złoty i brązowy medal zdobyła Karolina Mroczkowka podczas Mistrzostw Europy Juniorów rozegranych w Katowicach. Wzięło w nich udział 340 zawodników z 18 państw. Zawodniczka Łomżyńskiego Klubu Karate triumfowała w kategorii lekkiej kumite (wolna walka) juniorów. - Jest to tym większy sukces, że w walce o złoto pokonała dwie Rosjanki – podkreśla Dariusz Syrnicki prezes ŁKK. - Reprezentanci tego kraju uważani są ostatnimi czasy za najlepszych na świecie - aktualni mistrzowie świata w kategorii open kobiet i mężczyzn to Rosjanie. Karolina Mroczkowka jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży i stypendystką Ministra Edukacji Narodowej.

Reprezentanci ŁKK z trenerem Dariuszem Syrnickim
Reprezentanci ŁKK z trenerem Dariuszem Syrnickim
Tomasz Stachacz na trzecim miejscu podium
Tomasz Stachacz na trzecim miejscu podium

Jak relacjonuje Dariusz Syrnicki na pierwszą z Rosjanek Karolina trafiła w półfinale. W pierwszej bardzo zaciętej rundzie żadnej nie udało się uzyskać przewagi. Dogrywka była popisem determinacji i umiejętności zawodniczek jednak to łomżynianka została zdaniem sędziów triumfatorką pojedynku. Walka finałowa z kolejną młoda reprezentantką Rosji zapowiadała się jeszcze ciężej. Podczas drugiego półfinału przeciwniczka Karoliny znokautowała reprezentantkę Węgier. Pojedynek rozpoczął się  w bardzo szybkim tempie, obie przeciwniczki starały się od pierwszej sekundy prowadzić frontalny atak próbując narzucić swój styl walki. Pierwszą rundę sędziowie ponownie ocenili na remis wskazując konieczność przeprowadzenia dogrywki. W jej połowie Karolinie udało się trafić rywalkę silnym uderzeniem w okolice wątroby i widać było, że Rosjanka osłabła. Werdykt sędziów 4-1 dał złoty medal naszej zawodniczce, która zdobyła również brązowy medal w konkurencji kata (układy). W stawce 14 zawodniczek po pierwszej turze była druga za hiszpanką. W turze finałowej utrzymała drugą pozycję ale dogoniła ją reprezentantka Rosji i do rozstrzygnięcia trzeba było przeprowadzić dogrywkę. Niestety ostatecznie to Rosjanka o symboliczne 0,5 punktu wyprzedziła naszą zawodniczkę, która musiała zadowolić się trzecim miejscem. 

Nie tylko Karolina
Również brązowy medal zdobył Tomasz Stachacz, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży, który rywalizował w kategorii ciężkiej kadetów (12-13 lat). Stosując mocne techniki nożne na uda przeciwników wygrał dwa pojedynki przed czasem. Pierwszą walkę wygrał z reprezentantem Węgier a drugą z zawodnikiem z Polski. Niestety w  półfinale dał się zaskoczyć Ukraińcowi szybką i bardzo mocną techniką ręczną na splot słoneczny ostatecznie plasując się na trzecim miejscu. 
W mistrzostwach brały udział również dwie młodziczki LKK, które startowały w kategorii ciężkiej. Klaudia Lanczewska  (PG 8) po jednej walce wygranej z reprezentantka Rumunii drugą przegrała plasując się na pozycji 5-8.  Klaudia Gawryś(PG 2) nie miała szczęścia i w pierwszej walce trafiła na zwyciężczynię kategorii reprezentującą Hiszpanię. Ponadto Klaudia Lanczewska zajęła  miejsce 4 w stawce 17 zawodniczek w konkurencji  kata młodziczek.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę