Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Okazja czyni złodzieja

Policjanci z Kolna w pościgu zatrzymali złodzieja, który po pijanemu z jednej z posesji ukradł toyotę. Mężczyzna tłumaczył się funkcjonariuszom, że skusiły go do tego kluczyki pozostawione przez właściciela w stacyjce auta. Teraz 29-latek przed sądem odpowie nie tylko za kradzież pojazdu ale również za kierowanie nim w stanie nietrzeźwości.

W piątek z jednej z posesji przy ul. Księcia Janusza w Kolnie skradziono wartą 30 tysięcy złotych toyoty rav4. Ze zgłoszenia 47-letniego mieszkańca Kolna wynikało, że godzinę wcześniej wychodząc z samochodu w otwartym aucie pozostawił kluczyki w stacyjce. Natychmiast sygnał o zdarzeniu został przekazany do wszystkich patroli, które rozpoczęły poszukiwania skradzionego pojazdu. W międzyczasie dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie odebrał kolejny sygnał  dotyczący toyoty rav 4. Tym razem jadący trasą prowadzącą w kierunku Pisza kierowca skarżył się na mknącego takim właśnie autem pirata drogowego i jego niebezpieczne wyczyny na drodze.  Policjanci skojarzyli oba te zdarzenia, informując o nich również mundurowych z województwa warmińsko-mazurskiego.  Niedługo potem, gdy uciekinier zorientował się, że jest ścigany przez współdziałających funkcjonariuszy zawrócił usiłując przedostać się w kierunku Kolna. Jednak w Balikach drogę zatarasowały mu policyjne auta. Ścigany kierowca chcąc je ominąć zjechał z jezdni w pole i utknął w miękkim gruncie.  Zza kierownicy wyciągnęli go kolneńscy mundurowi. Sprawcą kradzieży okazał się 29-letni, pijany mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,8 promila alkoholu. Resztę nocy mężczyzna spędził trzeźwiejąc w policyjnym areszcie. W sobotę wyjaśniającym okoliczności zdarzenia funkcjonariuszom przyznał się, że na pomysł kradzieży wpadł, gdy przechodząc koło jednej z posesji zauważył niepilnowaną przez nikogo niezamkniętą toyotę z pozostawionymi w stacyjce kluczykami. Nie czekając ani chwili skorzystał z okazji. 29-latek usłyszał już zarzuty kradzieży samochodu i kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę