Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Magiczna wyprawa do Indii

Kiedy 15 lat temu Włodzimierz Musiał pojechał po raz pierwszy do Indii nie wiedział jeszcze, że ta podróż całkowicie odmieni jego życie. Zafascynowany tym co zobaczył, rzucił pracę w korporacji i zakładając firmę turystyczną poświęcił się swej nowej pasji. Do Indii wracał wielokrotnie. Zdjęcia i wrażenia z tych podróży przedstawił w piątkowy wieczór uczestnikom wszechnicy łomżyńskiego oddziału Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych na wykładzie „Fenomen dziedzictwa kulturowego Indii”.

Wszystko zaczęło się w 1998 r. Włodzimierz Musiał inżynier ochrony roślin po Akademii Rolniczej w Poznaniu pracował w dużej korporacji. 
– Po przepracowaniu kilku lat poprosiłem o miesiąc urlopu i postanowiłem odwiedzić Indie, bo wyczytałem, że to od nich prawdziwy globetrotter powinien rozpocząć zwiedzanie świata – mówi Włodzimierz Musiał. –  Zawsze o tym marzyłem i zacząłem od Indii. Zapałałem wielką miłością do tego kraju, ludzi i trwa to po dziś dzień. 
Pan Włodzimierz został pilotem wycieczek zagranicznych i przez kilkanaście lat odwiedził wszystkie kontynenty poza Antarktydą. Zwiedził Europę oraz 60 krajów pozaeuropejskich, ale to do Indii wraca najchętniej, a sztukę i kulturę tego kraju przedstawia na specjalnych spotkaniach. 
– To niezgłębiony, niesamowity kraj, z wielowiekową tradycją i historią – podkreśla Włodzimierz Musiał. – I przede wszystkim to wciąż żywa cywilizacja, w przeciwieństwie do greckiej, rzymskiej czy egipskiej. A cywilizacja Indii wciąż się rozwija, przy czym zachowała tradycje sprzed wieków!
Podczas piątkowego spotkanie w TUL Włodzimierz Musiał skoncentrował się na ukazaniu kultury, tradycji i mistycyzmu Indii.
- Ponieważ wiedza na temat tego kraju jest stereotypowa, postanowiłem organizować takie spotkania i opowiadać o Indiach, które widzę własnymi oczami, odczuwam własnym sercem i czuję własną duszą! - mówił podróżnik.
Łomżyński oddział Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych tym spotkaniem zainaugurował  11 rok działalności! Jak poddaje Gabriela Dziekońska -Olszańska, prezes Oddziału Regionalnego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Łomży planowanych jest jeszcze 9 spotkań, poświęconych, m.in. wycinankarstwu, Kurpiowskiej Puszczy Zielonej, historii Łomży oraz Żołnierzom Wyklętym i ich walce w latach 1944-56.

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę