Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Pech? Łomża na podstrefę ekonomiczną musi jeszcze poczekać!

Główne zdjęcie
Stanowisko Ministerstwa Finansów, które wstrzymało decyzję rządu o poszerzeniu Suwalskiej SSE o Łomżę.

Choć projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej m.in. tworzący podstrefę ekonomiczną w Łomży miał być jednym z czterech punktów wtorkowych obrad rządu, ostatecznie został z porządku obrad zdjęty. Zdecydowało o tym stanowisko Ministerstwa Finansów, które domaga się aby najpierw zostały określone i przyjęte przez rząd zmiany preferencji funkcjonowania inwestorów w polskich strefach ekonomicznych.

W stanowisku Ministerstwa Finansów z 21 października (z poniedziałku), który de facto zatrzymał poszerzenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o grunty w Łomży, czytamy że jeszcze w lipcu rząd zobowiązał Ministerstwo Gospodarki do przedstawienia propozycji zmian preferencji funkcjonowania inwestorów w specjalnych strefach ekonomicznych i w ocenie Ministerstwa Finansów, rozpatrywanie projektów rozszerzenia granic poszczególnych stref, winno być poprzedzone uzgodnieniem tych kwestii.

Pracownicy Centrum Informacyjnego Rządu potwierdzając jego zdjęcie projektu rozporządzenia dotyczącego poszerzenia Suwalskiej SSE z porządku dzisiejszego posiedzenia rządu zapewniają, że został on zdjęty „na chwilę” i że oczekiwanie zarówno na propozycje Ministerstwa Gospodarki odnośnie ogólnych „zmian preferencji” jak i późniejsze poszerzenie Suwalskiej SSE także o Łomżę „to nie jest odległy czas”. 

Przypomnijmy zabiegi o utworzenie w mieście podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sięgają jeszcze początków 2007 roku. Niestety dotychczas brak jest jednak ostatecznej decyzji rządu, choć nigdy nie było do niej tak blisko jak teraz. 
Zgodnie z ostatnimi planami Podstrefa Ekonomiczna w Łomży ma mieć niespełna 7,7 ha. Szacuje się, że przy inwestycjach rzędu 39 mln zł i pomocy publicznej sięgającej 23,4 mln zł powstanie tu około 130 nowych miejsc pracy.

cz
wt, 22 października 2013 16:23
Data ostatniej edycji: wt, 22 października 2013 17:08:46

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę