Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Dyrektor Filharmonii nagrodzony przez marszałka

Główne zdjęcie
Jan Miłosz Zarzycki

Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor artystyczny łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej, otrzymał nagrodę marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury za sezon 2012/2013. – Mam ogromną satysfakcję i bardzo się cieszę z tej nagrody! – podkreśla Jan Miłosz Zarzycki. – Przyjmuję ją jako nagrodę dla naszej całej instytucji, bo zostałem uhonorowany i doceniony dzięki temu wszystkiemu, co robi i osiągnęła Filharmonia Kameralna!

Marszałek Województwa Podlaskiego przyznaje doroczne nagrody za szczególne osiągnięcia  w dziedzinie  twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. W tym roku wpłynęło 14 wniosków, z których Zarząd Województwa Podlaskiego wybrał pięcioro laureatów. Oprócz Jana Miłosza Zarzyckiego nagrody otrzymali: Dorota Sokołowska, Adam Dobroński, Adam Radziszewski i Edward Redliński. Wręczający nagrody marszałek Jarosław Dworzański podkreślał, jacy wyjątkowi twórcy zostali nagrodzeni w tym roku i jak wiele znaczą dla kultury i nauki regionu. Nagrodę w imieniu dyr. Zarzyckiego, który nie mógł być obecny na uroczystości z powodu zaplanowanego wcześniej koncertu w Zielonej Górze, odebrała Ewa Kaszuba, kierownik administracyjny łomżyńskiej Filharmonii.
Jan Miłosz Zarzycki został nagrodzony za nieprzerwane pasmo artystycznych sukcesów Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego, którą kieruje od 9 lat, zwłaszcza za liczne koncerty w kraju i za granicą oraz wydane w ostatnich pięciu latach płyty.
– Cieszę się bardzo, że również w stolicy województwa docenia się, że w Łomży dzieje się coś ciekawego – ocenia Jan Miłosz Zarzycki. – Nasz festiwal Sacrum et Musica cieszy się coraz większą popularnością. Coraz częściej koncertujemy też za granicą, by przypomnieć tylko serię koncertów w Norwegii w roku ubiegłym, w tym na prestiżowym festiwalu. Wydajemy też płyty nominowane do nagrody Fryderyka, niedawno nagraliśmy kolejną, ze znakomitym skrzypkiem Krzysztofem Jakowiczem.  To wszystko zostało zauważone i docenione!

Wojciech Chamryk

230804070022.gif
cz
pt, 18 października 2013 15:31
Data ostatniej edycji: pon, 21 października 2013 11:48:40

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę