Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Tory do Łomży ocaleją

Mimo, że linia kolejowa nr 36 biegnąca z Łap przez Śniadowo do Ostrołęki w większości od lat jest nieczynna drogowcy projektując budowę przecinającej ją drogi ekspresowej S8 na odcinku Wiśniewo - Mężenin uwzględnili jej przebieg. Jak informuje Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA droga ekspresowa zostanie poprowadzona wiaduktem nad linią kolejową. Także na dzisiejszej „8”, która po wybudowaniu „S8” ma być drogą autobusową przejazd kolejowy został uwzględniony. Zostanie tam zbudowany przejazd kolejowy klasy B z automatyczną sygnalizacją świetlną i szlabanem.

Takie rozwiązania projektowe znalazły się w ogłoszonym we wrześniu przetargu na wyłonienie wykonawcy rozbudowy drogi krajowej nr 8 Wrocław – Warszawa – Białystok do parametrów drogi ekspresowej S8, na odcinku od obwodnicy Wiśniewa za obwodnicę Mężenina. Droga miałaby powstać najpóźniej w dwa i pół roku od podpisania umowy z wybranym wykonawcą.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę