Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Taneczna Strefa zawiruje po raz 12!

Setki tancerzy z całej Polski oraz z innych krajów europejskich zjadą do Łomży w najbliższą sobotę. Wezmą udział w cieszącym się ogromnym uznaniem Ogólnopolskim Turnieju Tańca Młodzieżowego „Wirująca Strefa”, walcząc nie tylko o prestiż, ale też o wysokie nagrody. Oprócz tancerzy zaprezentują się też polscy i zagraniczni DJe, a imprezę poprowadzi, po raz kolejny, człowiek wielu talentów i wspaniały showman, Rademenez. – W tym roku mamy turniej jednodniowy, z kategoriami hip- hop dance, house dance, locking oraz popping – zapowiada Marek Kisiel z MDK-DŚT, organizator imprezy. – Po zgłoszeniach widzę, że zjedzie do nas polska czołówka, tak więc będzie na co popatrzeć. Warto też przyjść kibicować tancerzom łomżyńskim, bo też będą walczyć o nagrody!

„Wirująca Strefa” jest od lat jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych imprez tanecznych w Polsce. Sława turnieju zatacza też coraz szersze kręgi za granicami kraju, o czym świadczy coraz częstszy udział tancerzy zagranicznych.
– 12 lat minęło bardzo, bardzo szybko! – mówi Marek Kisiel. – I zawsze szliśmy do przodu, z mega rozwojem. Zaczynaliśmy od różnych kategorii, teraz skupiliśmy się bardziej na street dance. Zjeżdża do nas czołówka polskiej sceny oraz coraz więcej tancerzy zza granicy. 
W tym roku szczególnie interesująco zapowiada się rywalizacja formacji Show Case oraz bitwa All Style, gdzie pierwsze miejsca będą nagrodzone kwotą 3.000 zł. Równie gorąco będzie zapewne w licznie obsadzonych konkurencjach hip-hopowych duetów oraz w pojedynkach solistów house i hip-hop. Tancerzy, w tym licznych reprezentantów Łomży, będzie oceniać międzynarodowe jury, w którym zasiądą, m.in. Washington Salles, Greenteck oraz Oomoo z Francji.
– Żeby przyciągnąć ludzi do naszego miasta, gdzie problemem jest brak połączenia PKP – a wiadomo, student wsiada w pociąg, ma zniżkę i dojeżdża wszędzie bez problemu, a tak ludzie muszą kombinować, szukać połączeń – musimy im zapewnić nie tylko wysokie nagrody, ale też dobre jury, ludzi znanych, cenionych w świecie – wyjaśnia Marek Kisiel. – Uczestnicy wtedy chętnie przyjeżdżają, bo wiedzą, kto ich będzie oceniał, że nie będzie tu żadnej ściemy.
Tanecznym zmaganiom będą towarzyszyć Dje, którzy, jak co roku zapewnią wszystkim dużą dawkę urozmaiconych, często improwizowanych rytmów i dźwięków. Turniej poprowadzi zaś Rademenez – tancerz, raper i freestylowiec.
– Z Radkiem wspaniale się współpracuje – podkreśla Marek Kisiel. – Kiedy trzeba podgoni imprezę, sam jest też tancerzem, więc czuje ten klimat i jest świetny w tym, co robi!
12. edycja „Wirującej Strefy” odbędzie się w sobotę w hali sportowej przy ul. Ks. Anny 18.
Turniej rozpocznie się o godz.11.30 i potrwa, w zależności od przebiegu rywalizacji w poszczególnych konkurencjach, do wieczora lub nawet późnych godzin wieczornych.
– Gdyby to był turniej, jakich jest milion, to by tu nie przyjeżdżała czołówka europejskich tancerzy – ocenia Marek Kisiel. – Pewnie mielibyśmy kilku dobrych uczestników, jakiś turniej by się odbył i tyle. Bardzo mnie cieszy, że poziom jest tak wysoki, a turniej jest znany, oczekiwany przez cały rok. Dzięki niemu Łomża trafiła do kręgu ścisłej czołówki tanecznej, a ludzie w całej Polsce wiedzą, gdzie jest nasze miasto!

Wojciech Chamryk

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę