Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

MPWiK wydawał bezprawnie bony świąteczne pracownikom

Około 70 tysięcy złotych zaległych składek ZUS z odsetkami musi zapłacić łomżyńskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji za wydawane bony towarowe pracownikom z okazji świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Okazało się, że bony wypłacane z funduszu świadczeń socjalnych, o wartości kilkuset złotych, wydawane były bezprawnie. Sąd Apelacyjny w Białymstoku odrzucił odwołanie spółki od niekorzystnego dla niej wyroku sądu w Łomży.

Przez trzy lata (2007, 2008 i 2009) łomżyńskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na bony towarowe dla pracowników z okazji świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia wydało blisko 180 tysięcy złotych. I choć środki na nie pochodziły z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, a ich wypłatę i wysokość uzgadniano ze związkami zawodowymi, okazuje się, że były one wydawane bezprawnie. Zasady ich wypłaty zakwestionował ZUS, uznając iż były one formą dodatkowego wynagrodzenia pracowników, a nie pomocy socjalnej i domagając się opłacenia od nich składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Bezprawność zasad  wydawania bonów w miejskiej spółce potwierdził Sąd Okręgowy w Łomży uznając że regulamin funduszu socjalnego w tej firmie nie przewidywał przekazywania pracownikom bonów towarowych, i że były one rozdzielane nawet wbrew ustawie o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Ustalenia sądu w Łomży potwierdził także Sąd Apelacyjny w Białymstoku, którego wyrok jest już prawomocny. MPWiK w Łomży musi uregulować zaległe zobowiązania wobec ZUS.

UWAGA: Prawomocnego wyroku za bony świąteczne w MPWiK nie ma – prostujemy i przepraszamy

 

210407125521.jpg
cz
wt, 08 października 2013 10:09
Data ostatniej edycji: pt, 11 października 2013 12:23:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę