Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżanie podzielili się posiłkiem

Główne zdjęcie
Wiktoria Prostek, Hanna Zejer i Henryk Sawicki w Biedronce przy Dwornej

Blisko 1800kg zebrali wolontariusze z 59. Drużyny Harcerskiej „Ptaki Ptakom” w Łomży, w trakcie Zbiórki Żywności „Podziel się Posiłkiem”. - Łomżanie najchętniej do koszyków wrzucali makarony, a najmniej smarowideł różnych – przekazuje harcerz Paweł Dąbrowski. - W akcję włączyli się także bracia zakonni z łomżyńskiego klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z ul. Krzywe Koło 3, którzy przynieśli dużo dżemów własnej produkcji. Zebrana żywność trafi do najuboższych rodzin w mieście i regionie.

Zbiórkę zorganizowała Polska Federacja Banków Żywności w partnerstwie z Danone, a w Łomży odpowiedzialna za przebieg zbiórki była 59 Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom Łomży, hufiec Kolno – partner Banku Żywności Suwałki-Białystok. W Łomży przez dwa dni – piątek i sobotę - około 60 wolontariuszy dyżurowało w 10 sklepach: Biedronki (ul. Wojska Polskiego, ul. Dworna, ul. Wyszyńskiego, al. Legionów, ul. Sybiraków), Stokrotki (ul. Ks. Anny, al. Legionów), Kaufland, Tesco w galerii Veneda i POLOmarket. Pierwszego dnia zebrali 922 kg żywności drugiego 863,95 kg.
- Z każdej takiej zbiórki robimy średnio pół tysiąca paczek - mówi phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy 59 DH Ptaki Ptakom i koordynator zbiórek na terenie Łomży suwalskiego Banku Żywności. - Z naszych statystyk wynika, że w tych rodzinach jest około 1050 dzieciaków.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę