Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dwójka druga ale w półfinałach

Na drugiej pozycji, ale z zapewnionym udziałem w półfinałach zakończyły się dla GUKS „Dwójka” ćwierćfinał Klubowych Mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorek starszych. Przez trzy dni - od piątku do niedzieli – ćwierćfinały rozgrywano w hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży. Zespół GUKS "Dwójka" Łomża w niedzielnym finale uległ MKS-TPR Lublin 21 do 30.

Łomżanki już w sobotę zapewniły sobie awans do półfinałów, a stawką niedzielnego spotkania było prawo organizowania półfinałów. Niestety nie udało się.
W Rozgrywanych w Łomży ćwierćfinałach uczestniczyły cztery zespoły: MKS TPR Lublin, AZS UKS Olimpia Nowy Sącz, UMKS Busko Zdrój i Dwójka Łomża. Jeszcze przed rozgrywkami Trener „Dwójki”Stanisław Niedbała podkreślał, że celem zespołu jest awans do półfinałów. Nie było to łatwe, bo łomżanki, choć grały u siebie nie były faworytkami rozgrywek. Niedbała jako faworytki wskazywał ekipę MKS TPR Lublin. „Piłkarki tego zespołu są bardzo mocne, a większość z nich występuje już w pierwszej lidze” - mówił.

I przedmeczowe zapowiedzi stały się faktem. W pierwszym spotkaniu, w piątek, piłkarki ręczne Dwójki wysoko - 36:15 - pokonały zespół UMKS Busko Zdrój, a w kolejnym meczu, rozegranym w sobotę zwyciężyły Olimpię Nowy Sącz 27:22. Te dwa zwycięstwa zagwarantowały „Dwójce” awans. Niedzielny pojedynek Dwójka Łomża - MKS TPR Lublin nic w tym układzie nie mógł zmienić, mógł natomiast doprowadzić, że tego, że półfinały Klubowych Mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorek starszych mogły być rozgrywane właśnie w Łomży. Niestety łomżanki uległy lepszemu zespołowi z Lublina, i to ta ekipa zakończyła ćwierćfinałowe rozgrywki na pierwszym miejscu i to tam będą zorganizowane półfinały.
Dwójka tylko w pierwszej połowie spotkania z MKS-em TPR prowadziła wyrównaną grę. W 19. min przegrywała bramką (8:9), jednak słaba końcówka pierwszej połowy oraz początek następnej zadecydowała o powiększeniu przewagi rywalek do ośmiu goli (13:21). Zespół z Lublina wygrał 30:21.
Na wyróżnienie w zespole „Dwójki” zasłużyła barmkarka Leszczyńska, która wielokrotnie ratowała zespół z groźnych sytuacji.

- Zajęliśmy drugie miejsce i awansowaliśmy do półfinału, co jest dla nas ogromnym sukcesem - tak wystepy łomżan w całych ćwierćfinałach podsumował zadowolony trener Stanisław Niedbała.
Trzy z łomżyńskich piłkarek znalazły się w piątce klasyfikacji na najskuteczniejszą zawodniczkę zawodów. Drugie miejsce przypadło Katarzynie Cekale (18 bramek), na czwartej i piątej pozycji uplasowały się Urszula Bukłaho (17) oraz Kamila Wróbel (15).

Skład GUKS „Dwójka” Łomża:
Urszula Leszczyńska (bramkarka), Ewa Getek, Katarzyna Cekała, Marta Oleksy, Elwira Kowalewska, Urszula Bukłaho, Magdalena Jarmoszko, Paulina Kuczyńska, Marlena Hermanowska, Karolina Armista, Kamila Wróbel, Magdalena Biaduń, Monika Aleksandrowicz.

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę