Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Sobotnia zbiórka żywności „Podziel się posiłkiem” w Łomży

Główne zdjęcie
Henryk Sawicki z 7-letnią wnuczką Wiktorią

Henryk Sawicki obudził się już o szóstej rano. Za oknem było wprawdzie minus pięć stopni, ale mroźnym piątkiem wcale się nie przejął, bo myślami krążył wokół Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”. - Jestem od '85 wolontariuszem, czyli wolnym człowiekiem – 64-latek uśmiecha się na nieoczekiwane skojarzenie słów w Biedronce przy Dwornej, gdzie od ósmej do osiemnastej zebrał od klientów cały wózek żywności i zbiera w drugi razem z 7-letnią wnuczką Wiktorią Prostek. - Ja na pewno z dziadkiem w sobotę wytrzymam! – zapewnia dziewczynka, dziękując klientowi, który oprócz zakupów dla siebie pomyślał o czymś dla rodzin wielodzietnych z Łomży. Tak wytrwałych wolontariuszy spotkamy w sklepach wielkopowierzchniowych miasta ok. siedemdziesięciorga.

Z drużynowym hm. Krzysztofem Pyczotem (lat 54) zbierać będzie w sobotę żywność 59. Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom. Córka pana Henryka i mama Wiktorii Sylwia Prostek (lat 32) także zbiera dary od klientów z 9-letnim synem Sebastianem. - Głównym celem jest wspieranie ubogich rodzin wielodzietnych, ale nie pomijamy emerytów czy rencistów w potrzebie – podkreśla drużynowy. - Apelujemy do kupujących, aby jak najwięcej serca trafiło do koszyków wolontariuszy. W sobotę będą zbierać tak harcerze, jak i przedstawiciele obdarowanych żywnością rodzin wielodzietnych. 
„Podzielić się posiłkiem” może każdy, kupując: cukier, mąkę, kaszę, płatki, makaron, groch, fasolę, konserwy mięsne i rybne, pasztety, dżemy, marmolady, zupy w proszku oraz słodycze: czekolady, batoniki i ciastka, aby w paczce żywnościowej dla uboższych rodzin było coś ekstra dla dzieci. Społecznicy będą przyjmowali ofiarowaną przez życzliwych klientów żywność w sklepach sieci Biedronka, znajdujących się przy al. Legionów 58 oraz przy ulicach: Dworna 9, Wyszyńskiego 4, Sybiraków 4b oraz Wojska Polskiego 69. Będzie można podzielić się zakupionymi produktami również w Stokrotkach przy al. Legionów 54 i ul. ks. Anny 6, w Kauflandzie - al. Piłsudskiego 33, w Polo Market - ul. Wyszyńskiego 30 oraz w Tesco w Galerii Veneda - ul. Zawadzka 38 w Łomży. 
59. Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom prowadzi zbiórki żywności od roku 2008. Dzięki aktywności i społecznej pracy harcerzy oraz ofiarności klientów z Łomży, średnio do koszy wolontariuszy trafia ok. dwóch i pół tony produktów, którymi obdarować można 600 rodzin wielodzietnych. Nierzadko paczki żywnościowe dostają emeryci, renciści i mieszkanki Domu Samotnej Matki w Nieławicach niedaleko Wizny. Oprócz tego, sporadycznie wspierane były, między innymi, rodziny zastępcze z ośrodka adopcyjnego i kuchnia Caritas w Łomży, a ponadto prowadzone przez Stowarzyszenie Edukator szkoły wiejskie oraz podopieczni z ośrodka dla uchodźców w Czerwonym Borze. 

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę