Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Ruszyło z pracą?

Po sierpniowym niespodziewanym wzroście we wrześniu zmniejszyła się liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Na koniec września 2013 roku w rejestrach urzędu widniały nazwiska 6255 osób bez pracy. To o 52 osoby, tj. o 0,8% mniej niż na koniec sierpnia, ale też o 128 osób więcej niż przed rokiem. - We wrześniu 2013 roku pracę podjęło 365 bezrobotnych, tj. o 171 więcej niż w ubiegłym miesiącu - podaje PUP zaznaczając jednak, że spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych wynika także z wyłączenia z rejestrów bezrobotnych, którzy nie potwierdzili gotowości do pracy lub dobrowolnie zrezygnowali ze statusu bezrobotnego.

W sumie przez cały wrzesień do łomżyńskiego „zatrudniaka” zgłosiło się 601 bezrobotnych, w tym 479 nie posiadało prawa do zasiłku. W tym samym czasie wyrejestrowano 653 osoby bezrobotne. Mimo, że przez cały ubiegły miesiąc pracodawcy zgłosili do Urzędu tylko 64 oferty pracy (z których co piąta dotyczyła pracy subsydiowanej, czyli wspieranej ze środków PUP), największą grupą wykreślanych z list bezrobotnych w Łomży stanowiły osoby, które podjęły pracę. Było ich w sumie 365 (28 z nich podjęło pracę subsydiowaną), a więc o 171 osób więcej niż w ubiegłym miesiącu. 
Na kolejnych miejscach powodów wykreślenia z listy bezrobotnych było nie potwierdzanie gotowości do podjęcia pracy – 153 osoby oraz dobrowolna rezygnacja ze statusu bezrobotnego – 81 osób.

Bezrobotni z miasta Łomży stanowią ponad 60% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3802. Stopa bezrobocia dla miasta Łomży we wrześniu wyniosła 16,0%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 13,1%.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę