Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Podziel się posiłkiem z rodzinami wielodzietnymi i...

- Zapraszamy wszystkich do udziału w Zbiórce Żywności „Podziel się posiłkiem”, którą w Łomży w piątek i w sobotę, 4. i 5. października, organizujemy w godzinach 9. - 18. z całą naszą drużyną – zachęca harcmistrz Krzysztof Pyczot (lat 54), drużynowy działającej od 1990 r. w Łomży 59. DH Ptaki Ptakom. - Naszym głównym celem, podobnie jak Federacji Banków Żywności, jest wspieranie ubogich rodzin wielodzietnych, ale nie pomijamy emerytów czy rencistów w potrzebie. Apelujemy do kupujących w sklepach wielkopowierzchniowych, aby jak najwięcej serca trafiło również do koszyków naszych wolontariuszy. W piątek i sobotę będzie nas prawie siedemdziesięcioro; w tym nie tylko harcerze, ale i przedstawiciele obdarowanych żywnością rodzin wielodzietnych. Z góry Państwu dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać!”!

Organizatorom szlachetnej akcji „Podziel się posiłkiem” zależy na zebraniu produktów o dłuższym terminie przydatności, które nie zepsują się po dwóch czy trzech dniach: cukier, mąka, kasza, płatki, makaron, groch, fasola, konserwy mięsne i rybne, pasztety, dżemy, marmolady, zupy w proszku oraz słodycze: czekolady, batoniki i ciastka, aby w paczce żywnościowej było coś ekstra dla dzieci. Społecznicy będą przyjmowali ofiarowaną przez życzliwych klientów żywność w sklepach sieci Biedronka, znajdujących się przy al. Legionów 58 oraz przy ulicach: Dworna 9, Wyszyńskiego 4, Sybiraków 4b oraz Wojska Polskiego 69. Będzie można podzielić się zakupionymi produktami również w Stokrotkach przy al. Legionów 54 i ul. ks. Anny 6, w Kauflandzie - al. Piłsudskiego 33, w Polo Market - ul. Wyszyńskiego 30 oraz w Tesco w Galerii Veneda - ul. Zawadzka 38 w Łomży.
59. Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom prowadzi zbiórki żywności od roku 2008. Dzięki aktywności i społecznej pracy harcerzy oraz ofiarności klientów z Łomży, średnio do koszy wolontariuszy trafia ok. dwóch i pół tony produktów, którymi obdarować można 600 rodzin wielodzietnych. Nierzadko paczki żywnościowe dostają emeryci, renciści i mieszkanki Domu Samotnej Matki w Nieławicach niedaleko Wizny. Oprócz tego, sporadycznie wspierane były, między innymi, rodziny zastępcze z ośrodka adopcyjnego i kuchnia Caritas w Łomży, a ponadto prowadzone przez Stowarzyszenie Edukator szkoły wiejskie oraz podopieczni z ośrodka dla uchodźców w Czerwonym Borze.

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę