Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Trudny rachunek... czyli sprostowanie nie hańbi

Główne zdjęcie
Przesłana przez rzecznika prasowego prezydenta Łomży mapka planu zagospodarowania przestrzennego. 1.4 U oznacza usługi, 2.2 PU oznacza produkcję i usługi, czerwonym kolorem obrysowany jest kompleks czterech działek mających wejść do planowanej podstrefy SSSE.

Wyliczenie na jakim kawałku ziemi można budować fabryki w narysowanym za Bawełną Kompleksie 1 planowanej strefy ekonomicznej w Łomży to nie lada wyzwanie. My sobie z tym nie poradziliśmy, ale okazuje się, że i zawodowcy z ratusza pogubili się w obliczeniach. W przeciągu kilku dni podawali trzy tak różne wielkości, że nawet prezydent Mieczysław Czerniawski musiał sprostować sprostowanie, którego publikacji zażądał.

Kompleks 1 – jak wszyscy mamy nadzieję – podstrefy ekonomicznej, która wreszcie powstanie w Łomży miał obejmować cztery działki w sumie 2,8737 ha gruntu. Ostatnio, ze względu iż trzy mniejsze działki znajdowały się w całości lub w znacznej części w strefie z zakazem zabudowy, po interwencji Ministerstwa Gospodarki trzeba było je z Kompleksu wyrzucić. Pozostała jedna działka o powierzchni ok. 2,5 ha. Patrząc na rysunki planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu, trudno ocenić czy narysowane na tej działce oznaczenie 1.4 U oznaczające usługi o podstawowym przeznaczeniu, gastronomia, hotele i turystyka dotyczy całej działki czy tylko – jak twierdzi ratusz - jej części. 
Jak wielkiej części to już – jak się okazuje nie lada problem nawet dla zawodowców pracujących w ratuszu. W pierwotnej wersji sprostowania prezydent Czerniawski twierdził, że budowa zakładów produkcyjnych możliwa jest aż na 1,32 ha. Wzbudziło to podejrzenia, bo wcześniej ratusz podawał dwie inne wielkości ok. 1,25ha i ok. 1,3ha. Urzędnicy ruszyli się do szczegółowych wyliczeń i... musiał sprostować Prezydent. Budowa zakładów produkcyjnych możliwa jest na...  1,3016 ha z wówczas jeszcze blisko 2,9 ha Kompleksu 1. 

Sęk w tym, że zgodnie z zapisami tego planu tereny oznaczone na rysunku planu symbolem 2.2PU, które przeznacza się pod zabudowę produkcyjno-techniczną i usługową wraz z obiektami i urządzeniami towarzyszącymi, ale...
- łączna powierzchnia zabudowy – do 50% powierzchni nieruchomości; 
- minimalna powierzchnia biologicznie czynna – 30%; 

Ale kto tam czepiałby się szczegółów. Mamy mieć strefę ekonomiczną dla przedsiębiorców i nieistotne, że w znacznej części tylko na papierze.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę