Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dopłaty rolnicze

Nieco ponad 830 zł do hektara - to wysokość jednolitych płatności obszarowych, jakie dostaną w tym roku polscy rolnicy. Europejski Bank Centralny podał właśnie kurs euro, który będzie służył do przeliczania dopłat dla rolników. Poza jednolitą płatnością obszarową właściciele gospodarstw mają szansę także na płatności uzupełniające, które w tym roku wynosić będą prawie 140 zł do hektara i tzw. płatności zwierzęce, czyli wypłacone do użytków rolnych hodowcom zwierząt. W tym przypadku będzie to prawie 240 zł.

Wypłata dopłat - tradycyjnie - rozpocznie się 1 grudnia, jednak już od 16 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie, po raz pierwszy w swojej historii, wypłacanie dodatków za gospodarowanie w niekorzystnych warunkach (tzw. ONW) i płatności rolnośrodowiskowych.

W województwie podlaskim zarejestrowanych jest około 80 tys. gospodarstw, które mają prawo do składania wniosków o dopłaty.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę