Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uliczki Starego Rynku po remoncie, w tumanach kurzu...

Główne zdjęcie
Nowooddany fragment ulicy

W środę po godzinie 15. został wznowiony ruch dwukierunkowy ulicami: Rządową i Giełczyńską przy łomżyńskim Starym Rynku. Dzięki temu, można już przejechać od placu Kościuszki prosto ulicami Rządową i Giełczyńską w kierunku ul. Polowej i rond Hanki Bielickie albo i dalej. Przy odcinku Rządowej na tyłach hali targowej powstał mini parking, a Giełczyńską naprzeciwko ratusza także wyłożono grubą kostką granitową. Od czwartku powrócą na stare trasy autobusy MPK. To jednak nie koniec prac na Starym Rynku od czwartkowego poranka nie będzie można jeździć i wjeżdżać w „narożne” ulice: Radziecką i Woziwodzką, ponieważ tam z pracami przeniosą się drogowcy z MPGKiM w Łomży.

Po ponad czterech miesiącach od rozpoczęcia w drugiej połowie maja remontu generalnego sieci podziemnych i wymiany nawierzchni uliczek z asfaltowej na granitową, odblokowano wreszcie  komunikacyjnie serce miasta. Tak jak przewidywał dyrektor Arkadiusz Kułaga z MPGKiM, którego pracownicy układali kostki z granitu na jezdniach i płyty granitowe na chodnikach, jeśli pogoda nie będzie zbyt dokuczać ziąbem i deszczem, to remont zakończy się przed połową października. Teraz można już w obu kierunkach jeździć samochodami po granicie. W czwartek mają ruszyć też swoimi przedremontowymi trasami autobusy miejskie przez Stary Rynek. 

Po przywróceniu możliwości objazdu Starego Rynku tumany kurzu i pyłu cementowego wzniosły się wysoko na znak zakończonej szczęśliwie inwestycji. Pokryte szarawą powłoczką karoserie i szyby samochodów urzędników i petentów w ratuszu będą miłą pamiątką po przejażdżce, a choćby i postoju w płatnej strefie parkowania w centrum miasta. Może nie będą narzekać przechodnie malkontenci, otrzepując pył z butów i próbując złapać oddech? A sklepikarze z sąsiedztwa, co tyle narzekali na przestoje w handlu, wreszcie zabiorą się za porządki...

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę