Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Drugie podejście do biurowca z palmą

Główne zdjęcie
Na przedstawionych rysunkach technicznych nowego biurowca wyraźnie widać, że w holu głównym wyrosnąć ma pokaźnych rozmiarów palma

Park Przemysłowy Łomża ogłosił drugi przetarg na budowę nowoczesnego czteropiętrowego biurowca, który ma stanąć na działce przy ul. Sikorskiego, obok przejętych przez PPŁ starych warsztatów szkoły drzewnej. Park ma pełnić funkcje Inkubatora Przedsiębiorczości. W środku ma mieć m.in. dwie przeszklone windy i palmę. W pierwszym przetargu złożone oferty na budowę biurowca z kompletem instalacji wewnętrznych i zagospodarowaniem terenu opiewały na od ponad 17 mln zł do ponad 22 mln zł, czyli znacznie więcej niż planowała wydać miejska spółka.

Na przedstawionych rysunkach technicznych nowego biurowca wyraźnie widać, że w holu głównym wyrosnąć ma pokaźnych rozmiarów palma
Na przedstawionych rysunkach technicznych nowego biurowca wyraźnie widać, że w holu głównym wyrosnąć ma pokaźnych rozmiarów palma

Ratusz szacował, że cały projekt o nazwie budowa Parku Przemysłowego Łomża - I etap Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości pochłonie około 19 mln zł. Na ten cel miasto planowało pozyskanie dofinansowania unijnego rzędu 7,5 mln zł. Poza wybudowaniem biurowca za te pieniądze miano go także wyposażyć nie tylko w meble, ale także w – jak zapowiadano – profesjonalną serwerownię.  
Na samą budowę biurowca – zgodnie z tym co ujawniono podczas otwarcia kopert w pierwszym przetargu – chciano wydać 15 milionów 141 tysięcy 375 złotych. W zakres ogłaszanego przetargu nie wchodzi wyposażenie biurowca w meble ani dostawa nowoczesnych serwerów. 

Oto fragment opisu budynku wprost z dokumentacji technicznej:
Do reprezentacyjnego holu budynku prowadzą dwa wejścia główne usytuowane symetrycznie po obu stronach budynku. W części parteru znajdują się: dwie salki dostępne z zewnątrz, czynne przez 24h/dobę, sala konferencyjno-szkoleniowa (do 50 osób), sala spotkań biznesowych oraz kawiarnia.(...) I, II i III kondygnacja przeznaczona jest na pomieszczenia biurowe i salki spotkań biznesowych (w salach tych te same osoby w ciągu doby nie mogą przebywać dłużej niż 4 godziny). Dodatkowo w części I piętra przewidziane zostały: sala call center, sala BPO i sala prac informatyczno-multimedialnych. Natomiast w części III piętra znajdować się będą pomieszczenia przeznaczone dla administracji Inkubatora Przedsiębiorczości. Budynek obsługiwać będą dwie windy panoramiczne zaprojektowane wewnątrz atrium oraz dwie klatki schodowe ewakuacyjne, z których jedna prowadzić będzie na dach, gdzie znajdują się urządzenia techniczne.

Jak czytamy w dokumencie „ogromną rolę odgrywać będą starannie dobrane materiały wykończeniowe oraz faktura. Rozwiązania te kształtować będą wizerunek obiektu oraz świadczyć będą o wysokim poziomie świadczonych usług.(...)” 

W nowym przetargu pozostały utrzymane terminy realizacji z poprzedniego. Kontrowersyjna inwestycja, na pustym dziś terenie obok dawnych warsztatów szkoły drzewnej przy przy ul. Sikorskiego 166, miałby zostać ukończona do wiosny 2015 roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę